Sigara ölümcül etkilerinin yanı sıra, vücudumuzun tüm parçalarına ayrı ayrı zarar verebilmektedir.  Bunlardan biri de saçlarımızdır. Tüm organlara zarar veren sigara saç içinde oldukça yıkıcı etkilere sahiptir. Yeni ekilen saç köklerinizin hepsinin çıkmasını istiyorsanız saç ekimi öncesi ve sonrasında sigaradan uzak durmalısınız.

Saç ekimi cerrahi bir operasyondur ve tüm  cerrahi operasyonlarda ve ameliyatlarda sigara kullanımı ekstra tehlikelere yol açabilir. Sigara içilmesi kanın pıhtılaşma hızını etkilemektedir. Kan pıhtılaşma hızındaki değişiklikler az ya da çok kanama gerçekleşen bütün operasyonlar için tehlikelidir. Kanın beyne giden oksijen miktarını azaltması,  anestezi etkileri üzerinde değişkenlik yaratmaktadır. Sigara kullanımı genel anestezi için  büyük tehlike olduğu gibi, saç ekimi gibi lokal anestezi ya da sedasyon ile yapılan operasyonlarda anestezinin tutmasını zorlaştıran bir etkiye sahiptir.

Sigara saç ekimi sonrası saç köklerinin tutabilmesi açısından zararlıdır

  • Sigara kullanımı kan dolaşım hızını yavaşlatır. Bu da yeni ekilen saç köklerinin beslenmesini engeller.
  • Sigara saç köklerini besleyen kılcal damarları daraltarak, saç köklerinin gelişmesini engeller.
  • Sigara kandaki oksijen miktarını da azaltmaktadır. Bu durum saç tellerinin yapısını olumsuz yönde etkiler.
  • Hücre yenilenme hızını düşüren sigara kullanımı, saç ekimi operasyonu sonrasında iyileşme sürecini uzatmaktadır.

Sigara saç ekimi operasyonu sonucunuzu doğrudan ve dolaylı olarak olumsuz etkiler. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde çıkmasını istiyorsanız saç ekimi operasyonu öncesi ve sonrasında sigaradan uzak durmalısınız.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara