Baby Face (Mezo Toksin) Uygulaması

Mezotoksin klasik toksin tekniklerinden farklı olarak uygulanan bir işlemdir ve son zamanlarda giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ünlü ve Sanatçı toksin adıyla da bilinen bu yöntemde botulinum toksin maddesi doğrudan kas yapısının içine değil, derinin alt katmanlarına enjekte edilmektedir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilmesinin yanı sıra bacak ve kol içlerine ve diğer tedavisi zor benzer vücut bölgelerine konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Yanaklar, çene, boyun, şakak gibi bölgelerde ince kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde ve genişlemiş gözeneklerin kapatılmasında estetik açıdan çok etkilidir.

Minimal toksin olarak da nitelendirilen, işlem oyuncu toksin olarak da bilinmektedir. Toksin sonrasında ilk 24 saat önemlidir. Hamam ve sauna tarzında aşırı sıcak ortamlara girilmemesi, ilk gün banyo yapılmaması gereklidir. Yüz masajı veya uygulama bölgelerine baskı- basınç yapacak etkilerden kaçınılmalıdır.

Mezotoksin uygulamasında kasa herhangi bir işlem uygulanmadığı için doğallık ve mimik kaybı yaşama durumu ortadan kalkmaktadır. Bu teknik sayesinde hastanın vücudunda gerekli görülen ve form kaybı yaşayan her bölgeye toksin uygulanması mümkün kılınmaktadır. Derinin alt tabakalarına enjekte edilen toksin içeriği, özellikle boyun, yüz ve dekolte bölgelerinde muhteşem ve doğal sonuçlar vadetmektedir. Ayrıca çene, şakak, yanaklar ve alın bölgesinde uygulanmasının yanı sıra bacak iç bölgeleri ve kol altlarında görülen çizgi, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılabilmektedir. Bu teknik yardımıyla kaşlar şekillendirilebilir, çenedeki çukur ve düzensiz görünümler ortadan kaldırılabilir, dudak çevresindeki çizgiler ve boyun sarkmaları tedavi edilebilmektedir.

Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ve enjekte ile yapılan, konfor içerikli bir tekniktir. Ortalama 10- 15 dakika içerisinde tamamlanır ve hiç iz olmadan kişi sosyal yaşamına devam edebilir.

Mezotoksin, 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumu uygun olan her bireye uygulanabilir. Özellikle boyun ve dekolte bölgesinde etkisini gösteren ve form kayıplarını en aza indiren Mezotoksin tekniği ciltteki gözenekleri daraltarak cildin kalitesini oldukça artırmaktadır. Sadece tek bir uygulama ile cildi besleyip kalitesini artıran, çizgi, kırışıklık ve gözeneklerin giderilmesini sağlayan, hem de bütün bunları yüz mimiklerini etkilemeyerek, abartılı görünümlere yol açmayarak gerçekleştirebilen bu teknik son dönemlerde yoğun ilgi görmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara