Toksin uygulama yönteminde Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen botulinum toksin adlı madde kullanılır. Bu toksin laboratuvar koşullarında üretilmektedir.

Toksin uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25 yaş ile 65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir.

Eğer göz çevreniz genç yaşlardan itibaren gülerken aşırı kırışıyorsa, konuşurken veya bir şey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar yeni başladıysa toksin uygulaması yaptırabilirsiniz. Aşırı terlemede ise hem el hem de koltuk altı terlemesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Çok küçük miktarda toksin çok ince ve küçük iğnelerle kırışıklıkların giderileceği alana uygulanır. Çok küçük miktarda ilaçlar çok küçük iğnelerle verildiğinden rahatsızlık hissi çok az olur. Pek çok hasta çok küçük bir acı hisseder. Anestezi gerektirmez. Toksin uygulamasından hemen sonra günlük yaşama geri dönülebilir. Nadiren geçici olarak morarma ve kızarıklık görülebilir.

Toksin uygulamasının etkisi zamanla azalırken daha az belirgin olarak ortaya çıkar.Kırışıklık tedavisinde izler  eskisi kadar derin ve belirgin olmaz. Bu düzgün ve genç görünümü devam ettirmek ve kalıcı kılmak için kırışıklıklarda en az 4-5 toksin uygulaması gerekir. Tekrarlayan uygulamalar ile daha sonraları daha az tedaviler gerekir. Terleme tedavisinde ilk seansta bile maksimum etki görülebilir.

Terleme tedavisinde belirtilen bir mevsim olmamakla beraber, ilk baharda toksin uygulanması sonucu ,  6-8 ay konforlu bir yaşam kalitesi elde edilir.  Yaz ayında aşırı terleme sorunundan hastalar kurtulabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara