Saç ekim işlemleri esnasında açık olan bölgeye köklerin kaliteli olduğu yerlerden transfer yapılır. Bu transfer işlemleri genellikle ense kısmından alınarak yapılır. Bu bölgede bulunan saç kökleri hormonlara karşı duyarsızdır. Bu durum da genellikle ense bölgesinde bulunan saçlarda dökülme gözlenmez. Ense dışından alınarak transfer yapılan işlemlerde genellikle sonradan yeni bir dökülme söz konusu olabiliyor. Bu neden ile saç ekimi öncesi sonrası kişilerin genel durumları oldukça önemlidir.

Vücutta sakal  göğüs ve kolda bulunan kıllar da dökülme konusunda daha dayanıklı köklere sahiptir. Bu neden ile son yıllarda saç ekim işlemlerinde vücut kılları da transfer işleminde sık sık kullanılmaktadır. FUE tekniğini artık hemen hemen tüm saç ekim merkezleri kullanmaktadır. Özellikle kafa bölgesinde sağlıklı bir saç kökünün bulunmadığı kişilerde uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde tamamen kel olan kişilerde de saç ekimi yapılır. Bu işlemde saç ekimi öncesi sonrası oldukça dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Saç ekimi öncesinde bilinmesi gereken bazı konular vardır. Vücuttan alınan kıllar saçlar kadar kalın ve dolgun olmadığı için yoğun bir saç görüntüsü elde edilemeyebilir. Ayrıca kılların belli bir uzunluktan fazla uzamadığını da hastaların bilmesi gerekir. Buna rağmen saçlardaki seyreklik için sakaldan, kollardan, göğüs bölgesinden ya da sırtta bulunan kıl köklerinden de faydalanmak mümkündür.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL