Toksin, estetik ameliyatlarda uygulandığı gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle kas, cilt ve sinir problemlerinde toksin uygulanmaktadır. Toksin işlemi, botulinum adı verilen bir enzimin vücuda enjekte edilmesiyle yapılır. Tamamen doğal bir enzim olduğu için enjekte edildiği bölgede herhangi bir semptoma neden olmaz ve yan etkisi bulunmamaktadır.

Ancak toksin uygulaması yaptırmak isteyenlerin kafalarında birçok soru işareti mevcut. Toksin işleminin acı verip vermediği en çok dile getirilen kaygılardan biridir. Deriye çeşitli iğneler batırılarak ve gözeneklere sıvı enjekte edilerek yapılan bir işlem için bu kaygıların olması normaldir. Ancak toksin işleminde korkacak bir durum olmadığını belirtmeliyiz.

Öncelikle toksin işleminde lokal anestezi uygulandığını belirtmek gerekiyor. Operasyon bölge bir sıvı yardımıyla uyuşturulduktan sonra uygulanıyor. Ancak yine de bir sinek ısırığını andıran bir acı hissetmek mümkün. Nitekim iğneler doğrudan kas ve sinir uçlarına değiyor ve vücudun böyle bir tepki göstermesi tamamen doğaldır, bu acının hissedilmesi de tamamen nadir bir durumdur.

Toksin işleminden sonra kişi genellikle birkaç saat içinde normal durumuna dönmektedir. Bu süreçte botulinum enzimleri vücut tarafından emilir ve dolaşıma katılır. Etkili bir tedavi yöntemi olduğu için rahatsızlığın kısa sürede yok olduğu görülebilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara