Sivilce izlerinin (çukurların) ve lekelerinin tedavisi ,  etkisi kanıtlanmış radyofrekans dalgaları üreten bir cihaz ile de yapılır. Uygulamada radyo frekans enerjisi kişiye özel kullanılan 25 adet altın kaplamalı iğneler yardımıyla cildin hemen altına iletilir. Bu iğneler sayesinde, cildin üst tabakası etkilenmeden cildin altındaki sivilce izi, sivilce lekesi problemine direkt ulaşarak o bölgeye radyo frekans enerjisi verilir. Altın iğne sayesinde cildin 0.5 – 3 mm altına inebilme imkanı vardır. 3 – 4 haftada bir uygulanan toplam 3 – 4 seanslık tedavi ile cildin yağlı görünümü, siyah noktaların azalması, gözeneklerin daralması, sivilce çukurlarının (izlerinin) azalması sağlanabilir. İyileşme etkisi ilk seanstan itibaren kendini gösterse de istenen etki 3 seansta elde edilir. Yazın da güvenle yapılabilen tedavilerden biridir.

İşlem hasta açısından konforludur. Uygulama yapılacak alan önce anestezik bir kremle uyuşturulur. 30 dakika kadar beklenir. Yüz antiseptik bir solüsyonla silinir. Tüm yüz uygulaması yaklaşık 20 dakika sürer. İşlem sonrasında hastanın yüzünde güneş yanığına benzer bir kızarıklık ve hafif bir ödem olur. Bu uygulama işlemin etkinliğini daha da arttırır. Ertesi gün makyaj yapılabilir.

İşlemin hemen ardından başlayan kızarıklık ve hafif ödem genellikle bir gün sonra kaybolur. Bazı hastalarda daha agresif çalışıldığında bu süreç 2-3 gün devam edebilir. Bu uygulamalarda rahatsız etmeyecek derecede hafif bir soyulma da olabilir. Ancak ertesi gün işe gitmeye veya günlük aktivitelere devam etmeye engel bir görünüm söz konusu değildir. Deride yenilenme ve sıkılaşma gibi etkiler 4-6 haftada ortaya çıkar ve uzun süre devam eder.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara