DHI Saç Ekimi, Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltılmasıdır yani direk saç implantı demektir. DHI saç ekimi tekniğinin en önemli özelliği dikiş, iz gibi uygulamalara gerek kalmadan yapılabilmesidir. Başın arka bölümünde bulunan saçlı deriden alınan greftlerin saçsız alana implant (yerleştirme) suretiyle uygulanması ile gerçekleştirilir. En büyük avantajı ise greftlerin hava ile temasının göreceli olarak daha  kısa sürmesi sebebiyle daha sağlıklı sonuç elde edilebilmesidir.

Başın arka kısmından alınan greftler, uygulanacak alana herhangi bir kesi açılmadan özel aletler vasıtası ile yerleştirilir. Saçın ekileceği bölgeye delik açmadan ve kesmeden yapılması sebebiyle ekilen kökler daha sağlam tutmakta ve daha sıklıkla ekim yapılabilmektedir. Kesik açılmadığı için iyileşme ve ekilen köklerin yeni yerlerine adaptasyonu daha hızlı olmaktadır.

FUE Saç Ekimi yönteminde, ekilecek greftler bir kerede saçlı derinden alınarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırmadan sonra özel bir kimyasal uygulaması ile ekime hazır hale getirilerek operasyon gerçekleştirilir.

DHI Saç Ekimi ise saçların tek tek alınarak ekilmesi olarak ifade edilebilir. Bu teknikte kesi yapılmadan, topluca greft alınmadan, donör greftler tek tek alınarak uygulanmaktadır. Mikron düzeyinde kalınlıkta olan bir iğne aracılığı ile saçlar olağan yönlerine uygun uzayacak şekilde köklere tek tek yerleştirilir. Bu yerleştirme yapılırken kesi uygulanmaz, deride yuvarlak yuvalar oluşturulur ve buralara greftler konulur.

DHI Saç Ekimi yönteminin diğer yöntemlerden en büyük farkı ve en avantajlı yanı çok daha fazla kök nakline imkan vermesi sebebiyle daha fazla saçın çıkmasına olanak sağlamasıdır. Kesi yapılmadığı için saç derisinde uygulama yapılacak alan daha fazla olmakta ve santimetrekareye 75 ile 100 kök ekimine imkan sağlamaktadır.

Kesi yapılmadığı için saçın çıkma yönünü belirlemek çok daha kolaydır. Bu uzayan saçların daha estetik ve doğal görünmesini sağlar. Çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde hiçbir yara veya kesik izi oluşmaz. Bu yüzden operasyondan sonraki iyileşme süresi çok daha kısadır. Böylece ekilen saçların hemen kök salmaya ve uzamaya başlaması mümkün olur.

DHI Saç Ekimi ile uzayan saçların görünümü çok daha estetik ve doğal olmaktadır. Saçlarınızın doğal görünümüne en yakın uygulama olan bu yöntem ile orijinal saçlarınızın birebir aynısına yeniden kavuşursunuz. DHI Saç Ekimi yönteminde, eğer baş bölgenizde saçınız hiç kalmamışsa veya ekime uygun değillerse, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınan kılların ekiminin yapılması da mümkün olmaktadır. Göğüs veya sakal kıllarınız ile de DHI Saç Ekimi yapılması mümkündür.Aynı imkan FUE yönteminde de vardır.

DHI Tekniğinin Dezavantajları ise şunlardır  ;

  • Yeni bir teknik olması nedeni ile, diğer yöntemlere oranla daha pahalı bir yöntemdir.
  • Her ne kadar neşter kullanılmadan yapılan bir işlemse de, olası enfeksiyonlara kapılma ihtimali vardır
  • Uygulamada greftler tek tek alındığından, işlem süresi diğer saç ekim işlemlerine oranla daha uzun sürer.
  • FUE tekniğinde 6-8 saatte bitecek olan işlem, DHI tekniğinde 2 ila 3 gün sürebilmektedir.
  • Saçların dökülme ve yeniden çıkma süreleri arasında diğerlerinden farkı yoktur.
  • Yeni uygulanan bir metot olduğu için her yerde uygulama tercih edilmez.

FUE tekniğine göre sonuçlar henüz daha başarılı değildir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL