Saç ekimi yaptıran bir kişi yeni imajına bir an önce kavuşmak ister. Saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinin bitmesiyle ekilen saçlar 2-3 ay içinde  hemen uzamaya başlar ancak istenilen doğal halini alması yaklaşık 1 yılı bulmaktadır. Bu süreç, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, saçın yapısına ve çevresel etkilere göre bu süre kısalabilir.

Saç ekimi sonrasındaki ilk 2 haftalık süreçte, yeni ekim yapılan bölgede oluşan ufak yaralar kabuk bağlayarak iyileşir. Ekilen greftler, yeni yerlerine bu dönemde tutunur ve uyum sağlarlar. Şok dökülmenin hemen arkasından da normal büyüme döngüsüne giren saç kılları ayda 1 – 2 cm. kadar uzarlar. Bu süreçte doğal formuna daha kavuşamamış olan köklerin çıkarttıkları ilk dönem saç kılları, normal saç kıllarına nazaran daha biçimsiz ya da daha zayıf olabilmektedir.

Saç ekiminde geçici dökülme ilk iyileşme sürecinin hemen ardından saç tellerinin normal büyüme formuna kavuşabilmesi için gerekli olan bir süreçtir. Bu süreç saç ekimi operasyonunun ardından yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır. Geçici dökülmenin başlama ve bitiş zamanı bünyeden bünyeye göre değişebilir. İkinci aydan itibaren geçici dökülme sona erer ve saç kökleri büyümeye başlar. Dördüncü ayda saç telleri uzar ve belirli bir şekil almaya başlar, altıncı aya gelindiğinde, saç kökleri yüzde 45 ile 80 arası çıkar. Kişinin saçları çıplak gözle rahatlıkla fark edilir, sekizinci ay ve sonrasında normal büyüme döngüsüne giren olan saç kökleri, gürleşir, kalınlaşır ve doğal formunu almaya başlar. Bazı kişilerde ortaya çıkabilen kıvırcık saç sendromu sekizinci ay sonrasında ortadan kalkar, 12 ay sonunda saç kökleriniz artık doğal seyrinde büyümeye devam eder.

Ekilen saçlar sizin kendi saçlarınızdır ve saç ekimi sonrası 1 senelik sürecin sonunda tamamen doğal yapılarına kavuşmaktadır. Ekilen saçlar 1 senelik sürecin sonrasında sizin kendi saçlarınız gibi doğal bir uzama sürecine girer ve ayda ortalama 1-2 cm uzamaya başlarlar. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu saç ekimi operasyonunda donör bölge olarak nerenin kullanıldığıdır çünkü sizlerin de bildiği gibi vücudumuzdaki tüm saç kökleri kafa bölgemizdeki saçlarımızla aynı yapıda değildir.

Sonuç olarak; ekilen saç ne kadar uzar sorusunun cevabı donör bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Donör bölge olarak ensedeki saç kökleri kullanıldıysa saçlarınız 1 senenin sonunda doğal saç yapınızla aynı oranda istediğiniz kadar uzayacaktır. Donör bölge olarak ikincil bölgeler (göğüs, sırt, kol ya da bacak) kullanıldıysa, bu kıl kökleri, saç yapısı ile yeterince uyumlu olmadığı için alındığı bölgeye göre uzama oranı değişecektir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL