Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında yeni nesil bir tedavi yöntemi olan dermapen, cildin en üst tabakasına zarar vermeden yenilenmesini sağlayan bir mikro iğneleme uygulamasıdır. Dermapen ile yüz gençleştirme uygulaması, cerrahi girişim gerektirmeksizin, cildinizin genç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını hedeflemektedir. Bu teknolojinin temel çalışma prensibi, cildinizin üzerine gözle görülmeyen binlerce mikro kanal oluşturmaktır. Bu mikro kanallar sayesinde ise vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenir, deri tarafından yara varmış gibi algılanan bu yöntemle, problemli cilt bölgelerinin yeniden yapılanması sağlanır. Bu sayede cilt gençleştirme gerçekleştirilmiş olur.

Dermapen uygulaması öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılır. Bu sayede cildin iyileşme mekanizmalarını tetiklenir.

Dermapen  uygulaması genellikle, cilt çatlakları tedavisinde, cilt germe, cilt yenileme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tüm deri tipleri için uygundur. Lazer tedavisi uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir. Dermapen (Mikroneedling), saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık yarım saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılır ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.

Dermapen günlük rutini bozmayı gerektirmeyen bir uygulama olduğundan, tedavi sonrası yapılacaklar listesi bulunmamaktadır. Cildin, iğne deliklerini kapatması sürecinde banyo suyunun hijyen ve bakteri temizliği tam sağlanamadığından dermapen sonrası ilk birkaç saat banyo yapılmaması önerilebilir. Tedavi sonrasında bunun haricinde bir gereksinim bulunmamaktadır.

Dermapen uygulaması, derinin bariyer fonksiyonunu bozmadan ve koruyucu üst tabakaya zarar vermeden gerçekleştirilir. Deride şişlik ve kızarıklık dışında herhangi bir kabuklanma veya yara gözlenmez. 48 saat içerisinde bu kızarılıklar kendiliğinden iyileşir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara