Son yıllarda ameliyatsız yüz germe farklı şekillerde ilerleme göstermiştir, bunlardan bir tanesi de iplerle yapılan yüz askılama, iple yüz germe yöntemidir. Bu yönteme ülkemizde yüz askılama, kılçıklı ip, altın iplik, FTC lift, V lift, ultra matrix ağı, Fransız askısı  da denilmektedir. Dünya literatüründe ise ismi kontur lifti, thread lift, Silhoutte lift (silüet lift) dir. Yöntemin ilk çıkanı yıllar önce uygulanan Aptos iplikleridir. İple yüz askılama ya da iple estetik, PDO dan yapılan özel ameliyat ipliklerinin, şeklinin ve yapısının değiştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu iplikler çok incedir, sarmalları ve yapıları farklıdır, cildin altında zamanla erir, ancak dokuya zarar vermez ve reaksiyon göstermez. İplikler incelikleri sayesinde cilt altında hissedilmez.

  • Silhouette Soft: Silhouette soft polilaktik asit (PLA) yapısında, üzerinde koni şeklinde çentikler bulunan, vücutta eriyen, alerji yapma riski olmayan, son derece güvenilir bir materyaldir. Silhoutte soft üzerinde bulunan konilerin etkisiyle, yüz ve boyun bölgesindeki yumuşak dokuların mekanik olarak yukarı doğru çekilmesini ve cildin gerilmesini sağlar. Ayrıca, ipler cilt altında fibroblastik aktivasyonu arttırarak kollajen üretimini arttırır ve cildin yaşlanmasını geciktirir.
  • Spring Thread (Dinamik Askı): Dinamik askılama yöntemi olarak da bilinen bu yöntem 2006 yılında Fransa’ da biyomekanik çalışmaları yapılarak geliştirilmiştir. Üretiminde kullanılan materyalin bio-uyumlu olması sayesinde uzun yıllar cilt altında kalması mümkün olabildiği gibi tüm bio-mekanik verileri ise yumuşaklığının yanı sıra yüzümüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahip olduğunu göstermektedir. Bu askı ipi hem sağlam hem de esnek olduğu için yüzün mimik hareketlerini ve doğal ifadeyi bozmadan etkinliğini uzun yıllar korumaktadır. Erimeyen, kaybolmayan kalıcı iplerdir. Etkisi 4-5yıl sürmektedir.
  • Aptos Lift: Bu yöntemde yüz germe, özellikle yaşlanma belirtilerinin henüz yeni başladığı, yüzde sarkmanın fazla olmadığı, nispeten genç hastalara (30-60 yaş) uygulanmaktadır. Aptos yöntemi yüz, boyun, yanaklar ve kaş bölgesinde kullanılmaktadır.

Piyasada daha bir çok çeşit ip bulunmaktadır ve her gün yeni çeşitleri de çıkmaktadır. Doktorunuzla birlikte sizin yüzünüz için hangi ipin daha uygun olacağına birlikte karar verilmesien uygun olanıdır. Elbette işlem ve ücreti , bütçenize de uygun olmalıdır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara