Saç ekimi ameliyatlarının ilk hedefi hedeflenen başarıyı yakalamaktır. Saç ekimini başarılı kılan şey ise hem saç ektiren kişinin hem de ameliyatı gerçekleştiren ekibin mutlu hissetmesidir. Saç ekiminde önce kişiye en uygun saç ekim tekniğinin belirlenmesi gerekir. Saç ekimi için alınan saç köklerinin herhangi bir zarar görmeden hassas bir şekilde korunmasına dikkat edilmelidir. İkinci dikkat gerektiren konu ise saç kökünün ekilmesi işlemidir. Ekilecek olan saç kökünün yönüne çok dikkat edilmesi gerekir. Saç ekimin başarılı olması için, ekilen saç kökünün kişinin saç kökünün yönüyle aynı olması gerekir.

Saç ekim işlemini gerçekleştiren sağlık ekibinin tecrübeli ve bilgili olması da çok önemlidir. Saç ekim ameliyatı; steril, kaliteli ve donanımlı bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Bunun dışında ameliyatın başarısını etkileyen unsurlardan birisi de hastanın  uyması gereken kurallardır. Saç ekim işleminden sonra baş bölgesine darbe almamaya dikkat edilmelidir. Saç ekilen bölgenin olduğu tarafın üzerine yatılmamalıdır. Doktorun tavsiyelerine kişi özen göstererek uyarsa çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Saç ekimi yaptıran kişiler ilk 3 gün mutlaka evde dinlenmelidir. Ortam çok sıcak olmamalıdır. Tozlu ortamlardan uzak durulmalıdır. Kafanın her türl darbeden uzak utulması şarttır. Uykusu ağır olanlar uyku sırasında ellerini saçlarına götürmemelidir. Mümkün ise 1 hafta istirahat edilmesi uygun olur. Saç yıkama kurallarına önerilen şekli ile çok dikkat edilmelidir.Saç ekiminden önce ve sonrasında sigara içilmemesi önemlidir.

Başarılı bir saç ekimi için hem işlemi gerçekleştiren ekip hem de hasta aynı titizlikte davranıp olası komplikasyonlara karşı önlem alırsa mutlu sona ulaşmak çok kolaydır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL