İnsanın kendine yapabileceği en kötü şeylerden biri sigara kullanmaktır. Sigara İçmek, insanın sadece kendine değil çevresindekilere de zarar verdiği oldukça kötü bir alışkanlıktır. Öncelikle, sigara içen insanların neredeyse tüm organları sigaranın nikotininden ve dumanından etkilenmekte, daha sonra ise yanında sigara içilen kişinin özellikle akciğerleri zarar görmektedir. Bunu engellemenin yolu ne yazık ki, sigara içme yasakları ya da belirli noktalarda sigara içebilme özgürlükleri değildir. Bunu engellemenin tek yolu insanın kendisidir ve sigarayı bırakmak öncelikle beyinde biten bir davranıştır.

Yaşlanmanın geciktirilmesinde, yaşam tarzı değişiklikleri, egzersiz, çevresel, fiziksel, kimyasal olumsuz faktörlerin önlenmesi, düzeltilmesi, yani aktif ve sağlıklı yaşlanma da temel rol oynar. Sigaranın sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri çok iyi biliniyor. Çünkü sigara, sadece akciğerler ve kalp damar sistemimizi etkilemez.

Sigara kullanan pek çok kişi, cildinin daha yağlı, sivilce ve siyah noktalara çok daha müsait olduğunu belirtir. Sigara içmek ciltteki kırışıklıkların çok daha hızlı oluşmasına olanak sağlar. Yaşlılık belirtileri, çok daha genç yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Damarların tıkanması genel olarak sigaranın olumsuz bir etkisidir. Bu etki ciltte çok daha olumsuz şekilde meydana gelir. Örneğin, renk eşitsizlikleri, yüzün solgun gözükmesi ve kırışıklıklar damarların tıkanması ile başlar.

Sigarayı bırakan insanların doğru cilt bakımını yapmaları halinde kısa sürede daha temiz ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmaları mümkündür. Örnek olarak, sigara içen bir insanın cildi her zaman nemsizdir ve nemsiz bir cildin görünümü de asla düzgün olmaz. Bunu düzeltmek için de yapılması gereken her zaman nemlendirici kremler kullanmak, nem maskeleri uygulamak ve bol su içmek olacaktır. Özellikle su içmek pek çok cilt bakımından daha önemli olan bir detaydır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara