İnsanın kendine yapabileceği en kötü şeylerden biri sigara kullanmaktır. Sigara İçmek, insanın sadece kendine değil çevresindekilere de zarar verdiği oldukça kötü bir alışkanlıktır. Öncelikle, sigara içen insanların neredeyse tüm organları sigaranın nikotininden ve dumanından etkilenmekte, daha sonra ise yanında sigara içilen kişinin özellikle akciğerleri zarar görmektedir. Bunu engellemenin yolu ne yazık ki, sigara içme yasakları ya da belirli noktalarda sigara içebilme özgürlükleri değildir. Bunu engellemenin tek yolu insanın kendisidir ve sigarayı bırakmak öncelikle beyinde biten bir davranıştır.

Yaşlanmanın geciktirilmesinde, yaşam tarzı değişiklikleri, egzersiz, çevresel, fiziksel, kimyasal olumsuz faktörlerin önlenmesi, düzeltilmesi, yani aktif ve sağlıklı yaşlanma da temel rol oynar. Sigaranın sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri çok iyi biliniyor. Çünkü sigara, sadece akciğerler ve kalp damar sistemimizi etkilemez.

Sigara kullanan pek çok kişi, cildinin daha yağlı, sivilce ve siyah noktalara çok daha müsait olduğunu belirtir. Sigara içmek ciltteki kırışıklıkların çok daha hızlı oluşmasına olanak sağlar. Yaşlılık belirtileri, çok daha genç yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Damarların tıkanması genel olarak sigaranın olumsuz bir etkisidir. Bu etki ciltte çok daha olumsuz şekilde meydana gelir. Örneğin, renk eşitsizlikleri, yüzün solgun gözükmesi ve kırışıklıklar damarların tıkanması ile başlar.

Sigarayı bırakan insanların doğru cilt bakımını yapmaları halinde kısa sürede daha temiz ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmaları mümkündür. Örnek olarak, sigara içen bir insanın cildi her zaman nemsizdir ve nemsiz bir cildin görünümü de asla düzgün olmaz. Bunu düzeltmek için de yapılması gereken her zaman nemlendirici kremler kullanmak, nem maskeleri uygulamak ve bol su içmek olacaktır. Özellikle su içmek pek çok cilt bakımından daha önemli olan bir detaydır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara