Klasik saç nakli anestezisinde kafa derisine enjeksiyon iğneleri yardımıyla anestezik ilaçlar enjekte edilir. Bu uygulama saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok hastamız için endişe verici olabilir. Özellikle iğne korkusu yaşayan kişiler bu korkuyu aşamadıkları sürece saç naklini operasyonunu da yaptırmaktan vazgeçebiliyor. Artık iğneli anestezi mecburiyet değil, iğnesiz kullanmadan bölgeyi lokal olarak uyuşturmak mümkündür.

Anestezi uygulaması, kişinin saç ekimini 8-10 saat arasında herhangi bir ağrı duymadan tamamlaması için yapılmaktadır. Anestezi cihazının içinde bulunan lokal anestezik ilaçlar basınçlı püskürtme tekniğiyle kafa derisinin altına enjekte edilmiş oluyor. Bu sayede kişi hem anestezi yapılırken hem de ekim esnasında herhangi bir ağrı hissetmiyor. Ağrısız saç ekimi, psikolojik açıdan kişiye rahatlık ve konfor sağlar. Klasik iğneli anesteziye göre etki açısından hiçbir fark yoktur. Burada amaç iğne korkusu olan hastalara özel hizmet verebilmektedir. Uyuşma açısından verilen ilaçlar aynıdır ve bölgeyi lokal olarak aynı sürelerde uyuşturmaktadır. İğnesiz anestezi ile saç ekimi sayesinde kafa derisini onlarca iğne yapılmaya gerek kalmaz. Bu sayede saç transferi sonrası cildin iyileşmesi daha kısa sürer. Bununla birlikte kabuklanma sayısı daha az olur ve kafa derisinde enfeksiyon riski daha aza iner.

Saç ekimi ekibimiz tarafından ağrısız iğnesiz olarak, basınçlı püskürtme tekniğiyle uygulanmaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL