Saç dökülmesi her üç kişiden birinin yaşadığı önemli bir sorun. Saç dökülmesi probleminin ortadan kalkması için yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde devam etse de özellikle genetik saç dökülmesi sorunu günümüz tıbbındaki gelişmelere rağmen çözülebilmiş değildir. Kalıcı saç dökülmesinin en iyi çözümü saç ekimidir.

Saç ekimi özellikle son on yılda başarılı sonuçlar sebebiyle dünya çapında saç dökülmesi için tercih edilen en iyi çözümdür. Saç ekimi yaptırmaya karar verenleri en endişelendiren konu ise doğal saç ekimi yapılıp yapılamayacağıdır. Saç ekimi yalnızca size ait saç köklerinden yapılabilen bir uygulamadır. Eğer yeterli saç kökünüz yoksa saç ekimi yapmak imkansız hale gelir. Az saç kökü ile yapılan saç ekimlerinde operasyon sonrası bile açıklık kalabilmektedir. Bu da istenilen doğal saç ekimi görüntüsünü engeller.

Saç Ekiminde Kanal Açma İşlemi doğallığı etkileyen en önemli konudur. Gereğinden fazla derin açılan kanallar saç diplerinde kalıcı şişliklere sebep olabilirken, saç telleri estetik olmayan bir görüntüyle çıkar.

Kanal açılması doktorun el becerisiyle gerçekleştirilen önemli bir noktadır. Saç ekiminde, saçın döküldüğü bölgeye bağlı olarak kanalların farklı açılarla açılması gerekmektedir. Özellikle ön saç çizgisinde yanlış açıyla açılan kanallar çim adam görüntüsü oluşmasına sebep olmaktadır. Kelliği çok geniş olan kişilerde saç köklerinin dağılımı çok iyi planlanmalıdır. Doğru planlanmayan saç kökleri ile iyi bir görüntü elde edilemez.

Donör alanın kalitesi kadar, donör alan olarak seçilen bölge de çok önemlidir. Günümüzde saç ekimi operasyonlarının %90’ı ense bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılmaktadır ancak ense bölgesi yetersiz olduğu durumlarda sakal ,göğüs,bacak veya sırt bölgesi gibi ikincil donör alanlar tercih edilebilmektedir. Böyle durumlarda saç yapısıyla birebir uyuşmayan kıl yapısı kıvırcık saç sendromu gibi sorunlara sebep olmaktadır.

Ön saç çizgisinin gereğinden fazla önde ya da çok geride oluşturulması saç ekiminde doğallığı etkiler. Ön saç çizgisi yanlışlığı, yanlış saç ekimi planlanmasından kaynaklanabildiği gibi kişinin donör alanının yetersizliğinden kaynaklı da ortaya çıkabilir.

Donör bölgenizdeki yetersizlikler haricinde doğal saç ekimi yapılmasını engelleyen çözümü olmayan bir sorun yoktur. Dikkatli karar verilerek, doğru bir ekiple yapılan saç ekim operasyonları ile doğal görünümlü bir saça sahip olabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara