Terleme vücut ısımızın dengelenmesinde rol alan fizyolojik bir mekanizmadır. Eğer terleme beklenenden fazla ise ya da rahatsızlık verme boyutunda ise üzerinde durmak gereklidir. Konumuz aşırı terleme, özellikle de koltukaltı, el ve ayaklarda görülen aşırı terleme sorunudur.

Aşırı terleme toplumda % 3-5 oranında görülür. Hastaların % 30-65’inde ailesel öykü mevcuttur. Aşırı terleme çoğunlukla koltuk altı bölgesini tutsa da % 80 oranında el, ayak, ve yüz gibi birden çok bölgede de görülebilir.

Toksin birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir ilaçtır ve terlemenin tedavisinde kullanılması bu hastalıklardan sadece birisidir. Etkisi kalıcı olmadığından istendiğinde tekrar yapılmalıdır. Yapılması aşırı terleyen bölgelere cilt içine ve hemen altına ince iğneler ile enjeksiyonu şeklindedir.

Avuç içi ve ayak tabanı gibi aşırı hassas bölgelerde ağrı fazla olacağından Toksin enjeksiyonu öncesi bu bölgelere lokal anestezik madde enjeksiyonu yapılır veya topikal olarak anestezik maddeler sürülür. Kremler çoğunlukla ağrı kontrolü için yetersiz kalır.

El terlemesinde hiç ağrı olmaması için blok anestezisi uygulanması doğru olur. Blok anestezisi ile el komple uyuşturulmaz ise işlem ağrılı olur ve bazı hastalar için dayanılmaz bir işlem haline gelir. Blok anestezisi ile ise hiç ağrı olmadan işlem başarı ile tamamlanır.

Bu uygulama sonrası terleyen bölgeler mor renk alır mor renk alan alana uyuşma sağlandıktan sonra Toksin enjeksiyonları yapılır. Tecrübeli ellerde damar içi enjeksiyonu hemen hemen mümkün olmadığı için sistemik etki görülmez.

Eğer biraz derine veya aynı yere fazla enjeksiyon yapılır ve el ya da ayakta adale içine enjeksiyon yapılırsa bu adalede geçici fonksiyon kaybı olur. İlacın etkili olduğu dönemde ilgili adalelerde fonksiyon ka

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara