Aslında peeling oldukça eski bir uygulamadır. Eski Türkler’in dahi peeling yaptığı bilinmektedir. Nasıl mı? Çok sıcak suyu veya cismi cilde değdirerek soyma yapılıyordu. Kleopatra sütten geliştirilen laktik asit kullanarak genç kalmayı başarmıştı. Yüzyıllar içinde değişik asit kokteylleri denenerek geliştirilen birçok peeling yöntemi vardır.

Kimyasal peeling, bir veya birden fazla kimyasal maddenin deriye uygulanarak, istenilen deri katmanında kontrollü bir şekilde hasar oluşturan ve sonrasında sağlıklı derinin oluşmasını sağlayan yöntemin adıdır. Kimyasal peeling ile amaçlanan, deri katmanlarında istenilen derinlikte hasar oluşturularak, yaranın iyileşme ve derinin kendini yenileme süreci içerisinde, ciltteki çeşitli sorunların tedavisini gerçekleştirmektir. Kimyasal peeling uygulamasından sonra cilt yüzeyiniz akne ve tıkalı gözeneklerden arınarak nefes almaya başlar.

13 yaşını aşmış, doktor muayenesi sonucunda uygun görülen herkese kimyasal peeling yapılabilir. Yüz bölgesinde radyasyon tedavisi uygulananlar, hamileler, kalp hastaları, son 2 ay içerisinde lazer soyma işlemi veya plastik cerrahi operasyonu geçirenler hariç isteyen herkes kimyasal peeling yaptırabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara