Göz kapağı ameliyatları günümüzün teknolojik ve tıbbi gelişimleri sayesinde artık ameliyatsız şekilde uygulanmaktadır. Göz kapağı estetiği için bıçaksız bir yöntem olan Plexr, oldukça etkili ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntemdir. Plexr Soft ameliyatında cildin yüzey kısmında elektriksel enerji ile beraber havada bulunan gaz iyonize edilir. Bu sayede Plexr  enerjisi elde edilir. Plexr enerjisi ise, cilt yüzeyinde bulunan en üst katmana etki eder. Bundan dolayı da sorunlu bölgede yen bir doku oluşumu sağlanır. Bu sayede göz kapağında herhangi bir iz kalmadan, en güvenli şekilde, maksimum başarı elde edilir.

Plexr Nedir?

Plexr, uygulama bölgesinde maddenin gaz hali olarak bulunan azot ve su buharını yüksek enerji sayesinde buhar haline dönüştürerek vuruş yardımı ile sorunlu derinin atılması ve yeni deri oluşumunu anında tetikleyen yeni nesil bir teknolojidir.

Plexr uygulamalarında uzun süreler beklemek zorunda kalmazsınız. Anında etki etmeye başlayan modern bir tıbbi teknoloji olarak dikkat çeker. Esas amaç, cilt üzerinde meydana gelmiş olan lezyonu buharlaştırmak, yeni deri oluşumunu hızlı bir şekilde tetiklemektir. Plexr teknolojisi, Türkiye genelinde sadece belli başlı kliniklerde kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistemi sizler için kliniğimize  getirmiş bulunuyoruz.

Plexr Enerjisi Hangi Durumlarda Çözüm Üretir ?

Plexr, deri dökümünü sağlayarak yeni deri oluşumunu tetikleyen bir teknolojidir. Özellikle estetik cerrahi sınıfında yeni nesil bir uygulama olarak görülebilir. Ancak uygulama alanları bellidir. Dikkatli bir şekilde uygulanması durumunda sonuçları son derece sağlıklı ve hızlıdır.

 Plexr uygulama alanları şu şekilde;

 • Üst ve alt göz kapağı kırışmaları,
 • Genital bölge için estetik operasyonlar,
 • Göz çevresinde yer alan kaz ayakları,
 • Dudak üstünde yaşlanmaya bağlı oluşan çizgi ve kırışıklıklar,
 • Kulak önünde meydana gelen kırışmalar,
 • Akneler ve akne nedeni ile oluşmuş lekeler,
 • Cilt üzerinde kabarık olarak kendini gösteren lezyonlar,
 • Siğil ve et benlerinin giderilmesi,
 • Ameliyat izleri, kesi izleri ya da yara izleri,
 • Yağ oluşumu ile meydana gelen kistler,
 • Karın bölgesi ve çevresindeki çatlaklar,

Plexr Yönteminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr yönteminden sonra, tedavi edilen bölgede 1 ve 10 gün arasında ödemler görülebilir. 10 gün içinde bu ödemler kendiliğinden geçecektir. Tedavi edilen alanların sabun ile temizlenmesi gerekmektedir. Ancak alan herhangi bir alkollü ürün ile temizlenmemelidir. Bunun dışında güneş ya da yapay ışınlardan bölgeyi korumak gerekmektedir. İlgili bölgeyi korumak için kalın yapıda likit bir fondöten uygulanabilir. Bu likit fondötenler uzman önerisi ile kullanılmalıdır. Hasta uyumadan önce ilgili bölgeyi sabunla ovalamadan, yıkamalıdır.

Plexr Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?

Plexr yöntemi, bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanmasından sonra bölgede kısa süre içerisinde geçecek olan küçük kabuklanmalar meydana gelir. Bunun yanı sıra ödem oluşabilir. Bu belirtiler kendiliğinden geçecek olan ve normal kabul edilen belirtilerdir. Bunun dışında eğer hasta hijyenik kurallara uymazsa, enfeksiyona yakalanabilir. Özellikle yöntemin, alanında uzman ve profesyonel merkezlerde yaptırılması gerekmektedir.

Plexr Yöntemi Ağrılı mı?

Plexr yöntemi ağrılı bir yöntem değildir. Hastanın konforunu yaratmak için işlemden önce lokal anestezik kremler sürülmektedir. Bu kremler 30 dakika kadar bölgede bekletilir. Bu sayede herhangi bir ağrı ya da acı duyulmaz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara