Plexr lazer uygulamaları iz bırakmadan göz çevresi estetiği yaptırmak isteyen bireyler tarafından tercih edilen oldukça popüler bir yöntemdir. Ameliyatsız ve dikiş kullanılmadan yapılıyor oluşu sebebiyle tüm kaygılara ortadan kaldıran bu yöntem, tüm dünyada 5 binden fazla doktor tarafından uygulanan bir yöntemdir. Yakın bir geçmişe sahip olmasına rağmen dikişsiz ve ameliyat gerektirmeden yapılabiliyor olması sebebiyle her geçen gün popülaritesi daha da artmaktadır. Uygulamada kullanılan lazer cihazı klinik çalışmaları başarıyla tamamlanmış, sonuçları titizlikle analiz edilmiş, hasta beklentileri açısından büyük memnuniyet sağlayan CE belgeli ve uluslararası patente sahip bulunmaktadır.

Plexr Enerjisi, yumuşak cerrahi sistemi olarak adlandırılır. Plexr, invaziv cerrahi kozmetik prosedürlere alternatif sunuyor. İyileşme süresini ve ameliyat öncesi ve sonrası komplikasyonları azaltıyor.  Sistem çok hassas ve çevredeki bölgelere ısı dağıtmıyor; yani radyofrekans temalı işlemler veya lazerler gibi diğer cihazlar için gerçekten uygun olmayan alanlarda (göz kapakları gibi) çalışmak mümkün oluyor.  Plexr’in akne, sarkık veya düşük göz kapağı ve ağız çevresinde kırışıklıkların tedavisinde pozitif sonuçlar verdiğini gösteren bilimsel çalışmalar mevcuttur. Plexr yönteminin kozmetik cerrahiye kıyasla pek çok avantajı vardır ve bu da giderek yaygınlaşan tedavi yöntemidir.

Cildin kesilmesi gerekmez; bu, hiçbir dikiş gerekmediği anlamına gelir ve çoğu kişi aynı gün iş hayatına geri dönebilir. Hiçbir enjektabl anestetik gerekmediğinden ameliyattan daha hızlıdır. Plexr makinesi tamamen eğitimli, profesyonel ve alanında deneyimli almış bir uzman tarafından kullanıldığında çok oldukça güvenilir.

Plexr uygulama alanları şu şekildedir;

 • Üst ve alt göz kapağı kırışmaları,
 • Genital bölge için estetik operasyonlar,
 • Göz çevresinde yer alan kaz ayakları,
 • Dudak üstünde yaşlanmaya bağlı oluşan çizgi ve kırışıklıklar,
 • Kulak önünde meydana gelen kırışmalar,
 • Akneler ve akne nedeni ile oluşmuş lekeler,
 • Cilt üzerinde kabarık olarak kendini gösteren lezyonlar,
 • Siğil ve et benlerinin giderilmesi,
 • Ameliyat izleri, kesi izleri ya da yara izleri,
 • Yağ oluşumu ile meydana gelen kistler,
 • Karın bölgesi ve çevresindeki çatlaklar,

Uygulama yapılacak alanın temizlenmesiyle başlayan plexr lazer işlemleri, uyuşmanın sağlanması için lokal anestezi etkisine sahip krem sürülerek bir süre beklenir. Plexr tekniği buharlaştırma  enerjisi kullanılmak suretiyle tedaviyi sağlayan bir yöntemdir. Uygulama, bireyin cilt yüzeyi ile cihaz arasındaki potansiyel farkı havada mevcut bulunan gazları plexr enerjisine dönüştürme fikriyle çalışmaktadır. Ortaya çıkan plexr enerjisi sayesinde cilt üzerindeki lezyonlar buharlaşmakta ve problemli dokular yok edilmektedir. Böylece işlem sonrasında yeni dokunun oluşabilmesi sağlanarak bireyin daha canlı ve taze bir cilt yapısına kavuşması sağlanmaktadır.

Plexr Lazer Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr lazer uygulamasının en önemli özelliği, estetik alanında en son geliştirilen yöntemlerden biri olması ve hastanın konfor beklentilerini en üst düzeyde karşılıyor olmasıdır. Uygulamanın kolaylığının yanı sıra, estetik sonrası bakım aşaması da oldukça kolay bir süreç gerektirmektedir. Bireyler, uygulama sonrasında buharlaşma sonucunda meydana gelen kabuklaşmalar üzerine koruyucu fondöten uygulayarak güneş ışınlarından korunmalı, kabuklara müdahale edilmeden kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

Hekim tarafından önerilen ilaç veya koruyucular dışında hiçbir surette kimyasal ve alkol içeriğine sahip ürünler kullanılmamalı, nemlendirici gibi kozmetik ürünlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca uygulama sonrası oluşan kabuklaşmaların üzerine bir bant veya flaster yapıştırılmamalıdır. Bölgenin temizlenmesi sırasında sadece bebek şampuanı, saf ve doğal sabunlar gibi koruyucu malzeme içermeyen ürünler kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında yeni cildin oluşması ve kabuklanmaların kendiliğinden dökülmesi yaklaşık 10 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreç içerisinde ve sonrasında bir dönem yakıcı güneş ışınlarından özenle korunmak gereklidir.

Plexr uygulamaları lokal anestezi altında yapıldığından dolayı, meydana gelebilecek acı ve ağrının önüne geçilmekte, uygulama sonrası göz ve çevresinde ortaya çıkabilecek muhtemel sızı ve ağrılar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Plexr yöntemi kullanılarak yapılan göz kapağı kaldırma işlemleri ve göz kapağı germe uygulamalarında işlem sonrası hafif bir ödem oluşmakla birlikte yaklaşık 2-3 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Uygulama sonrası pansuman veya benzeri uygulamalara gerek duyulmadığı için bireyin günlük yaşam rutinini sürdürebilmesi mümkündür.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara