Yaşlanma, güneşe maruz kalma, genetik miras ve yaşam tarzı faktörleri ve beslenme, alkol tüketimi ve sigara yüzdeki kırışıklıkların temel sebepleridir.

 Ozon tedavisi ,  kozmetik akupunktur ,  mezoterapi , örümcek ağı, altın iğne radyo frekans , Lazer uygulamaları, peeling, kollajen aşıları, gençlik aşıları cilt gençleştirme yöntemlerinden en önemlileridir.

Lazerle cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler.  Bu lazer ışınları cildin yapısında bulunan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler tarafından tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar halinde tahrip eder. Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bazı lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden sadece ısıtarak da sağlamaktadır.

Dermapen veya diğer adı ile mikro iğneleme minimum epidermal hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler,  elastin ve hyalüronik asit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlanmaktadır. İğnelerin 90 derecelik açı ile girip çıkması sayesinde diğer yöntemlere göre epidermisin çok daha az zarar görmesi sağlanır.

Kandan elde edilen büyüme faktörlerinin tekrar cilde mezoterapi iğneleri ile geri verilmesidir. 21 gün ara ile 4-6 seans uygulanır.

Gençleştirme mezoterapisi (Mezolifting) içerisinde çeşitli vitamin, mineral, antioksidan ve hyaluronik asit bulundurur. Bu kokteyl cildin hemen altına küçük iğneler yardımıyla uygulanır. Genellikle 10 gün arasında olmak üzere 3 tedavi seansı olarak önerilir. İşlemden önce bölgeye anestezi kremi uygulanarak hasta konforu sağlanır. Uygulama yaklaşık 15 – 20 dk sürer; işlemden hemen sonra ciltte minik kızarıklıklar, mercimek şişlikleri görülse de bu etkiler yaklaşık 1 – 2 saat içerisinde azalarak 1 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi son yıllarda geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur. Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara