Sınavlar, kişilerin hayatında sürekli karşılaşılan durumlar olarak gösterilebilir. İlkokul çağlarında başlayan sınav maratonu, okul hayatının ilerleyen yıllarında hayatın hemen her alanına dair ve farklı konuları içeren tecrübelere dönüşürler.

Aslında bir miktar sınav kaygısı performansı olumlu şekilde etkileyen, kişileri sınavlara hazırlanmaya sevk eden ve istenilen bir durum olarak gösterilebilir. Ama bu kaygılar çalışma motivasyonunun artmasını sağlayan sınırın ötesine geçebilir. Yani yaşanılan sınav kaygısını olumsuz düşüncelere dönüştürmek, felaket haline getirmek, başarısızlık korkusu ile performansın düşmesini sağlamak mümkün olabilir. Bu durumda ortaya çıkan kaygıya ve korkuya odaklanan kişi bunlara odaklanır ve sınava konsantre olması, hazırlanması mümkün olmaz. Kısacası sınav kaygısı hastalık boyutuna gelmiştir ve bu sorunu çözmek için uzmanlardan yardım alması gerekir.

Hipnoterapi yönteminin sınav kaygısını gidermede ve diğer farklı psikolojik sorunları gidermede çok başarılı olduğu söylenebilir. Bunun nedeni ise hipnoz altındaki kişiye duygularını, düşüncelerini, davranışlarını, algılarını değiştirmeye yönelik telkinlerin direkt olarak bilinçaltı ile iletişim kurularak verilmesidir.

Sınav kaygısı konusunda örnek vermek gerekirse, üniversite sınavında başarısız olması sonucunda hayatta başarılı olamayacağı ve arkadaşlarının kendisiyle alay edeceği konusu genç bir zihne yerleşmişse, klasik terapi yöntemleriyle bunu değiştirmek çok zordur veya hastanın bazı ortamlara girmesi, egzersizler yapması gerekeceği için vakit alacaktır. Oysa hipnoterapi yöntemiyle üniversite sınavında başarılı olamasa bile birçok farklı alternatifinin olduğu hastaya telkin edilebilir, sınavda başarısız olması halinde ve arkadaşlarının kendisiyle alay etmeleri halinde durumu önemsememesi sağlanabilir.

Sınav kaygısı için hipnoz oldukça yararlıdır. Sınav heyecanı konusunda hipnoterapi kısa zamanda son derece yararlı sonuçlar vermektedir ve yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Hipnoterapi, sınav kaygısı yaşayan bireylerin başaramama inancını düzenleyebilir. Öğrenci  motivasyon ve konsantrasyonu arttırır, ders çalışmaktan keyif alarak öğrenme kapasitesini artırabilir.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara