50 yaşından sonra başlayan, yavaş seyreden ve kadınlarda daha fazla görülen bir bunama hastalığıdır. Yaşın ilerlemesi, yoğun çalışma hayatı, stres, uykusuzluk ve yorgunluk gibi etmenler, zihnimizi doğal olarak zayıflatır. Hastalarda genellikle yakınlarının ismini hatırlayamaz, günlük işlerini yapamaz. Alışveriş, el aletini kullanma, yemek yeme gibi işlerinde zorlanmaya başlar. Kelime bulmada, karar vermede güçlük çeker. Tarihleri hatırlayamaz. Evinin yolunu bulamaz. Ev eşyalarının yerini değiştirir. Pratik düşünemez. Hesaplama yapamaz. Ruh halinde ve davranışlarında değişiklikler olur. Çok çabuk sinirlenir ve ağlar.

Multifaktöriyel (çok etkenin) etkenler tarafından oluşturulan dejeneratif bir hastalıktır. Beyinde antioksidan sistemin çalışmaması sonucu beyinde biriken toksinlerin artması ile oluşmaktadır. En önemli hasar şekli oksitatif stresin artması sonucu bozulan mitokondriyal disfonksiyondur.  Bu yüzden ilk tedavi antioksidan sistemin çalışmasını sağlamak olmalıdır. (Tedavide Ozon, İV Glutatyon, antioksidan olarak İV yüksek doz vitamin C tedavisi, beslenme değişikliği, fitoterapi, vitamin tedavileri uygulanmaktadır.)

Ozon tedavisi aynı zamanda kan damarların yapısını iyileştirerek, beyine yeteri kadar oksijen taşınmasını sağlar. Yapılan çalışmalarda ozon tedavisinin beyin damar yapısını %50-%100 arasında iyileştirdiği bilinmektedir. Ozon tedavisi kolesterolü de düşürerek Alzheimer hastalığının diğer bir riskini de azaltmaktadır. Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bu hastaların enfeksiyonlara karşı direncini de artırmaktadır.

Ozon bu hasta grubunda  fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır. Alzheimer hastalarında ozon tedavisi  gerek tedavi ve gerekse  önlem amaçlı  oldukça iyi yanıt vermektedir.  Bütün klinik avantajlarının yanı sıra ozon tedavisi , oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini düzenler ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücrelerini harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Bunlara ek olarak tamamlayıcı tedavinin yanı sıra ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak için de  kullanılmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara