50 yaşından sonra başlayan, yavaş seyreden ve kadınlarda daha fazla görülen bir bunama hastalığıdır. Yaşın ilerlemesi, yoğun çalışma hayatı, stres, uykusuzluk ve yorgunluk gibi etmenler, zihnimizi doğal olarak zayıflatır. Hastalarda genellikle yakınlarının ismini hatırlayamaz, günlük işlerini yapamaz. Alışveriş, el aletini kullanma, yemek yeme gibi işlerinde zorlanmaya başlar. Kelime bulmada, karar vermede güçlük çeker. Tarihleri hatırlayamaz. Evinin yolunu bulamaz. Ev eşyalarının yerini değiştirir. Pratik düşünemez. Hesaplama yapamaz. Ruh halinde ve davranışlarında değişiklikler olur. Çok çabuk sinirlenir ve ağlar.

Multifaktöriyel (çok etkenin) etkenler tarafından oluşturulan dejeneratif bir hastalıktır. Beyinde antioksidan sistemin çalışmaması sonucu beyinde biriken toksinlerin artması ile oluşmaktadır. En önemli hasar şekli oksitatif stresin artması sonucu bozulan mitokondriyal disfonksiyondur.  Bu yüzden ilk tedavi antioksidan sistemin çalışmasını sağlamak olmalıdır. (Tedavide Ozon, İV Glutatyon, antioksidan olarak İV yüksek doz vitamin C tedavisi, beslenme değişikliği, fitoterapi, vitamin tedavileri uygulanmaktadır.)

Ozon tedavisi aynı zamanda kan damarların yapısını iyileştirerek, beyine yeteri kadar oksijen taşınmasını sağlar. Yapılan çalışmalarda ozon tedavisinin beyin damar yapısını %50-%100 arasında iyileştirdiği bilinmektedir. Ozon tedavisi kolesterolü de düşürerek Alzheimer hastalığının diğer bir riskini de azaltmaktadır. Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bu hastaların enfeksiyonlara karşı direncini de artırmaktadır.

Ozon bu hasta grubunda  fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır. Alzheimer hastalarında ozon tedavisi  gerek tedavi ve gerekse  önlem amaçlı  oldukça iyi yanıt vermektedir.  Bütün klinik avantajlarının yanı sıra ozon tedavisi , oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini düzenler ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücrelerini harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Bunlara ek olarak tamamlayıcı tedavinin yanı sıra ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak için de  kullanılmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara