Toksin, estetik ameliyatlarda uygulandığı gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle kas, cilt ve sinir problemlerinde toksin uygulanmaktadır. Toksin işlemi, bakteri toksinibir enzim olduğu için enjekte edildiği bölgede herhangi bir semptoma neden olmaz ve yan etkisi bulunmamaktadır.

Ancak toksin uygulaması yaptırmak isteyenlerin kafalarında birçok soru işareti mevcut. Toksin işleminin acı verip vermediği en çok dile getirilen kaygılardan biridir. Deriye çeşitli iğneler batırılarak ve gözeneklere sıvı enjekte edilerek yapılan bir işlem için bu kaygıların olması normaldir. Ancak uzmanlar toksin işleminde korkacak bir durum olmadığını sıklıkla dile getiriyor.

Öncelikle toksin işleminde lokal anestezi uygulandığını belirtmek gerekiyor. Operasyon bölgesi bir krem yardımıyla uyuşturulduktan sonra uygulanıyor. Ancak yine de bir sinek ısırığını andıran bir acı hissetmek mümkün. Ağrı kişiden kişiye değişmektedir. Herkesin ağrı eşiği farklıdır. Aynı kişilerde farklı zamanlarda duygu durum değişikliği veya hormonal değişikliklere bağlı olarak ağrı eşikleri değişebilmektedir. Ağrı göreceli bir kavramdır.

Kliniğimizde hastaların ağrı , acı hissetmemesi için birden fazla yöntem bir arada kullanılmaktadır. Öncelikle etkili bir lokal anestezik krem sürülmekte ve 15-20 dak beklenmektedir. İşlem sırasında enjeksiyon yapılacak alan buz ile soğutulmaktadır. Ayrıca iğne yapılması sırasında vibrasyon titreşim kullanılarak ağrı neredeyse tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Leave a comment

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL