Ben tedavisine olanak sağlayan birçok yöntem mevcuttur. Ancak ben tedavisinde elde edilmesi gereken sonuç, hasta beklentilerini yerine getirmesi, herhangi bir iz oluşumuna meydan verilmeden tedavinin sağlanması olmalıdır. Bu nedenle ben tedavisine yönelik olarak kullanılacak olan yöntem hastanın tercihlerine ve ben tedavisini yapacak olan kliniğin kullandığı teknolojiye göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı hastalar daha ekonomik olması sebebiyle cerrahi yöntemleri tercih ederken, birtakım hastalar tedavi konforu sebebiyle ileri teknoloji ürünü yöntemlere yönelmektedir.

Buharlaştırma Tekniğiyle Ben Sorunlarının Çözümü

Benlerin buharlaştırılarak yok edilmesini sağlayan bu teknikte, ciltte oluşan kabarıklıklar elektrik enerjisi kullanılmak suretiyle tedavi edilmektedir. Elektro koter adı verilen bir cihaz yardımıyla yapılan tedavi sırasında benlere düşük voltajda elektrik enerjisi uygulanarak ben bölgesinde ısı enerjisi oluşturulmaktadır. Cerrahi operasyonlarda kanamaların durdurulmasına yönelik olarak kullanılan elektrokoter cihazı, ben tedavisinde de mükemmel sonuçlar elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Buharlaştırma yöntemi cilt yüzeyi seviyesinden daha farklı seviyedeki kabarık benler üzerinde oldukça etkili bir uygulamadır. Cihazın renge duyarlı olmaması sebebiyle her türlü renk ve boyuta sahip benlerin tedavisinde kullanılan bu yöntem, damar benleri dışındaki tüm benlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Tedavi sonrasında buharlaşarak kaybolan benin kapladığı alan yara kabuğu gibi ince bir katmanla kaplanmakla birlikte, en geç 1 hafta sonra kendiliğinden düşmektedir.

Yaklaşık bir hafta sonra uygulamanın yapıldığı alan pembemsi bir cilt görünümü kazanmakta, zamanla ten rengi ile uyumlu hale dönüşerek benle ilgili tüm izler ortadan yok olarak estetik bir sonuç oluşmaktadır. Büyük çaplardaki benlerin bile kolayca tedavi edilmesi konusunda kabul görmüş bu yöntem mutlaka uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Bu takdirde başarı oranı oldukça yüksektir.

Cerrahi girişimlerle kıyaslandığında oldukça pratik olduğu görülen buharlaştırma yöntemi, herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi ile yapılır. Bu yönüyle hasta konforu açısından da tercih edilmekte olan buharlaştırma tedavisi, uygulama sonrası herhangi bir ilaç tedavisine de gerek duyulmaması sebebiyle de avantajlı bir yöntemdir.

Ben Aldırma Ankara

Plexr ile benlerinizi silgi ile siler gibi ağrısız acısız silebiliyoruz.  Benlerinden rahatsız olan hastalarımızı Ankara’daki kliniğimize bekliyoruz. Benlerinin kontrolünden sonra plexr  enerjisi fonksiyonu ile kısa mesafedeki istediği estetik görüntüye kavuşturarak kliniğimizden mutlu ayrılmasını sağlıyoruz.  Merak edilen başka bir detaysa  ben aldırma tedavisi fiyatı  nedir? Net bir rakam yazmak yanlış olur . Ben sayısına ve işlem süresine göre  fiyatta da değişecektir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara