Depresyon, belirli uyaranlara karşı duyarlılığın azalması, ilgi kaybı ve yapılan aktivitelerden zevk alamama durumu olarak tarif edilebilir. Kişiler kendilerine olan güvenlerini kaybederek girişim güçlerini kaybederler. Karamsarlık ya da umutsuzluk olarak belirtilen durumlar içine girerler. Yaşam enerjisi azalır. Hayat tatsız tuzsuz hale gelir. Bu rahatsızlık kadınlarda erkeklerin iki katı görülmek üzere özellikle yetişkin nüfusun %8-18’ini etkileyen bir bozukluktur.

Depresyon yapısının bilişsel olarak yeniden yapılandırılması yaklaşımında ise depresyona neden olan problemlerin kaynağına inerek olayın algılanma biçiminin değiştirilmesine yönelik telkinler verilmesi söz konusudur.

Beyin ağırlık olarak vücudumuzda çok az bir yer oluşturmasına rağmen vücudumuza giren oksijenin dörtte birini kullanır. Beynimiz çok fazla oksijene ihtiyaç duyar ve bazı koşullardan dolayı vücuda oksijen alımı az olduğu zamanlarda fonksiyonları azalır. Depresyon gibi ruhsal bozukluklardan bu nedenle daha çok etkileniriz. Bu yüzden ozon tedavi sayesinde vücudumuza ve beynimize yeterince oksijen gideceği için fonksiyonlarını daha rahat yerine getirebilir. Endişe hali ortadan kalkar, konsantrasyon ve dikkat artar, hafıza güçlenir, uykusuzluk düzelir, beyin hücreleri daha sağlıklı hale gelir. Ayrıca depresyon gibi hastalıklara karşı savunmamız, direncimiz  artar.

Ozon tedavisi ile beynimize bol bir şekilde gelen oksijen ile beyin hücrelerimizin metabolizması artar, hücreler canlanır ve tazelenir.  Sonuçta ozon-oksijen etkisi ile beynimizin yönettiği ya da beynimizde olup biten olaylarda düzelmeler olur. Ozon tedavisi, kişiye kendini iyi hissetme hali verirken, kişinin bedenen ve zihnen enerjik hissetmesine neden olur.

Ozon tedavisi ardından strese yanıt tamamen normalleşirken, öğrenme, konsantrasyon, dikkat gibi beynimizin en önemli fonksiyonları hat safhada düzelir,  endişe hali ortadan kalkar, hafıza güçlenir, hormon bozukluğuna bağlı gelişmiş ritim bozuklukları varsa normale döner, uykusuzluk düzelir, sabahları hastalar kendilerini daha zinde hissederler.  Ozon tedavisi ile beyin hücrelerinin sağlıklı hale gelmesi sonucu beynin tüm faaliyetleri de sağlıklı hale gelir. Ozon tedavisinden sonra bağışıklık sistemimizde güçlenir, varsa iktidarsızlık ya da kronik yorgunluk yakınmaları ortadan kalkar, depresyon ve panik ataklar geriler.

Tıpta pek çok alanda kullanılan ozon tedavisi depresyon hastalıklarında da oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bazen ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Kullanılan ilaçların kullanılmasına gerek kalmaz veya dozu azaltılır.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara