Gündüzleri de görülebilen ama büyük oranda gece uyku sırasında diş gıcırdatma probleminin ortaya çıkmasında cinsiyetin rolü olmadığı gibi, çocuklarda da görülebilmektedir. Bruksizm problemini yaşayan kişilerde dişler üzerinde oluşan basınç, normalde dişlerle yapılan çiğneme gibi işlevler sırasında gerçekleşen basınçtan çok daha fazladır. Dolayısıyla dişlerin etrafındaki kemiklerde hasara, dişlerde gevşemeye, düzleşmiş veya aşınmış alt dişlere, çene ekleminin hasar görmesine neden olabilir. Diş gıcırdatma probleminin daha da ilerlemesi durumunda çene kitlenmesi ya da ağzı açamama gibi sorunlarla da karşılaşılabilir.

Genellikle sorunun kaynağı stres, gerilim ve bunlara neden olan psikolojik sorunlardır. Tedavinin asıl amacı sorunun ortaya çıkmasına neden olan stres faktörünü, gerilim hissini ve diğer psikolojik problemleri yok etmektir. Bu nedenle bruksizm tedavisinde  etkili ve sonuç veren yöntemin hipnoz ile tedavi yani hipnoterapi yöntemi olduğu söylenebilir.

Hipnoterapi yöntemi kişilerde geçmişten gelen öfke birikimini ve günlük stresi farklı bir şekilde algılamak, yorumlamak üzere kullanılır. Bilinçaltına direkt olarak erişilen hipnozla tedavi yönteminde, psikolojik sorunlara karşı tamamen yeni ve diğer problemlere yol açan algılama biçiminden daha farklı bir algı yaratılır. Kısacası her türlü psikolojik temelli sorunda olduğu gibi bruksizm probleminde de diş gıcırdatmak semptom olarak kabul edilir ve olayın kökenine, temeline inilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara