Gündüzleri de görülebilen ama büyük oranda gece uyku sırasında diş gıcırdatma probleminin ortaya çıkmasında cinsiyetin rolü olmadığı gibi, çocuklarda da görülebilmektedir. Bruksizm problemini yaşayan kişilerde dişler üzerinde oluşan basınç, normalde dişlerle yapılan çiğneme gibi işlevler sırasında gerçekleşen basınçtan çok daha fazladır. Dolayısıyla dişlerin etrafındaki kemiklerde hasara, dişlerde gevşemeye, düzleşmiş veya aşınmış alt dişlere, çene ekleminin hasar görmesine neden olabilir. Diş gıcırdatma probleminin daha da ilerlemesi durumunda çene kitlenmesi ya da ağzı açamama gibi sorunlarla da karşılaşılabilir.

Genellikle sorunun kaynağı stres, gerilim ve bunlara neden olan psikolojik sorunlardır. Tedavinin asıl amacı sorunun ortaya çıkmasına neden olan stres faktörünü, gerilim hissini ve diğer psikolojik problemleri yok etmektir. Bu nedenle bruksizm tedavisinde  etkili ve sonuç veren yöntemin hipnoz ile tedavi yani hipnoterapi yöntemi olduğu söylenebilir.

Hipnoterapi yöntemi kişilerde geçmişten gelen öfke birikimini ve günlük stresi farklı bir şekilde algılamak, yorumlamak üzere kullanılır. Bilinçaltına direkt olarak erişilen hipnozla tedavi yönteminde, psikolojik sorunlara karşı tamamen yeni ve diğer problemlere yol açan algılama biçiminden daha farklı bir algı yaratılır. Kısacası her türlü psikolojik temelli sorunda olduğu gibi bruksizm probleminde de diş gıcırdatmak semptom olarak kabul edilir ve olayın kökenine, temeline inilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara