Akupunktur

Akupunktur, eğitimli uygulayıcıların cilde ince iğneler sokarak vücudun belirli noktalarını teşvik ettiği Geleneksel Çin Tıbbı uygulamalarına dayanan bütünsel bir sağlık tekniğidir.

Günümüzde akupunktur, Batıda Geleneksel Çin Tıbbının en popüler uygulamalardan biridir. Geleneksel Çin Tıbbı, 2.500 yıl önce eski Çin’de ortaya çıkmış ve o tarihten beri gelişmekte olan, bir sağlık yaklaşımıdır.

Çok çeşitli hastalıkları, ağrı ve stresle ilişkili semptomları tedavi etmek için, Geleneksel Çin Tıbbı uygulayıcıları akupunktur, bitkisel ilaçlar, tai chi, qi gong, Zu San Li, masaj terapisi ve çeşitli “zihin ve beden uygulamaları” içeren bütüncül teknikler kullanmaktadır.

Akupunktur ve diğer Geleneksel Çin Tıbbı tekniklerinin kullanımı, son birkaç yılda Birleşik Devletler ve diğer batılı ülkelerde istikrarlı bir şekilde yükselmiştir. Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından 2007’de tamamlayıcı sağlık yaklaşımları üzerine yapılan kapsamlı bir ankete göre, 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’nde en az 3,1 milyon kişi akupunktur denemişti. Anket 1999 ve 2009 yılları arasında akupunkturcu ziyaret sayısının üç kat arttığını gösteriyor.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara