Saç ekiminde kanal açma, toplanan saç köklerinin yerleştirileceği yuvaların açılma işlemidir. Tüm bu işlemlerin başında, öncelikle hastanın saç ekimi planlaması yapılır ve ön saç çizgisi belirlenir. Bilindiği üzere, kafada saçların bulunduğu üst kısımda dikkat çeken en önemli ayrıntı ön saç çizgisidir. Çünkü doğal görünümü tayin etmektedir.

Öncelikle, açılacak kanallarla ekilecek saç kökleri arasında bazı uyumlar olması gerekmektedir. Açılacak kanalların derinlikleri ve genişlikleri, saç köklerinin boyu ve çapıyla uyumlu olmalıdır. Eğer bu uyum olmazsa, ekilen saçlar doğal bir görüntü vermeyecektir. Daha doğrusu bulunduğu ortama dahi uyum sağlayamayacaktır. Fazla geniş olduğu durumlarda saç kökü kanalın içinde tutunamayacak veya sağlıklı bir şekilde beslenemeyecektir. Böyle olunca da saç kökleri sağlıklı bir şekilde büyüyemeyecektir.

Saç ekiminde kanal açma esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer madde ise, kanalların doğru açılarla açılmasıdır. Doğru açı, sizin doğal olan yani ekilmemiş saçlarınızın uzama yönüdür. Ekilecek saçlar için de aynı yöne doğru açılar belirlenmeli ve açılmalıdır. Bu sayede, ekim sonrasında saçlarınızı istediğiniz yönde tarayabilirsiniz ,  taramasanız bile kötü bir görüntü oluşmaz. Peki kanallar yanlış açılarla açılırsa ne olur? İşte o zaman, halk arasında çim adam görüntüsü olarak bilinen görünüm ortaya çıkar. Yani saçlarınız dik dik çıkar. Bu da estetik ve doğal görünüme aykırıdır.

Diğer bir madde ise yine kanalların açısıyla ilgili olup, her bölgede farklı derecelerde açılara dikkat çekmektedir. Şöyle ki, kendi kafanızı da inceleyecek olursanız, her bölgede saçların uzama yönü farklıdır. Mesela, ön saç bölgenize açılacak kanallar öne doğru olmalı ve 30 dereceyle açılmalıdır. Şakaklarınızda açılacak kanallar ise öne ve yana doğru, 45 derecelik bir açıyla açılmalıdır. Saç ekiminde kanal açma işleminde şuna da dikkat edilmelidir, açılacak kanallar önden arkaya doğru gidildikçe, kanalların açıları da artırılabilir. Son olarak, tepe bölgesinin arka kısmını örnek verecek olursak, kanallar ense yönüne doğru açılmalıdır. Kanalların açılmasının ardından saç kökleri, kanallara (yuvalara) yerleştirilir ve operasyon başarıyla tamamlanır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara