Erken boşalma (Prematur Ejakulasyon), DSM-V e göre, 1 (bir) dakikanın altındaki süre erken boşalma olarak tanımlanmıştır. Biz ise 7 (yedi) dakikanın altındaki penis vajina birlikteliğini erken boşalma olarak tanımlıyoruz. Aslında bütün bu rakamlar anlamsızdır. Çünkü cinsel birlikteliğin amacı ortak hazza doyuma ulaşmaktır. Şayet çiftler eş zamanlı olarak boşalabiliyorlarsa dakikanın bir anlamı yoktur. Eşler 30 saniyede bile olsa birlikte orgazm olabiliyorlarsa burada erken boşalmadan bahsedilemez. Şayet erkek partneri boşalmadan denetimsiz bir şekilde boşalıyorsa o zaman dakikanın bir anlamı olabilir.

Erken boşalma başka bir ifade ile boşalma refleksini istemli olarak erteleyememektir.

Erken boşalma çiftin uyum sorunudur. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeğin partnerleri de genelde orgazm taklidi yaparlar.

Erken boşalma Penisin Panik Atağıdır.

Erken Boşalma İle Ortaya Çıkan En Sık Belirtiler

Kontrolsüz Bir Şekilde Boşalma

Cinsel Doyumda Azalma

Suçluluk

Utanç Duyma

Hayal Kırıklığı

Zamanla Artan Cinsel İsteksizlik

Performans Kaygısı

Değersizlik

Cinselliğe İlginin Kaybolması

Cinsel Aktiviteleri Ertelemek, Kaçınmak

Eşler Arasında Soğukluk ve Diğer Problemler

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara