Erken boşalma (Prematur Ejakulasyon), sürekli olarak veya tekrarlayan bir biçimde, çok az bir uyarılmayla ve kişinin istemesinden önce denetimsiz olarak veya istemsiz olarak, vajinaya girme öncesi, girer girmez, ya da hemen sonra ejakulasyonun olması şeklinde tanımlanır.

Erken boşalma başka bir ifade ile boşalma refleksini istemli olarak erteleyememektir.

Erken boşalma tanı kriterlerini şu şekilde açıklanabilir: (1) Penis vajina birlikteliğinin 7 dakika ve üstünde sürdürülememesi, (2) Yaşanan seksüel aktivitelerde bayan partnerin tatmin olmaması, (3) O an geldiğinde erkeğin kendini tutmak istemesine rağmen denetimsiz ve istemsiz bir şekilde boşalma refleksi üzerinde dolaylı bir kontrolünün olmaması, (4) Yenileyici ve tekrarlayıcı bir biçimde her cinsel ilişkide denetimsiz boşalmanın gerçekleşmesi, (5) Haftada 1 veya 2 cinsel birleşmeden oluşan düzenli bir cinsel hayata rağmen yukarıdaki sorunların altı aydan sonra da devam ediyor olması.

Erken Boşalmanın Çok Çeşitli Nedenleri Vardır

Korku, Kaygı: Kaygı, anksiyete erken boşalmanın önemli bir nedenidir.

Atalardan Kalan Miras: Hayatta esas olan üremedir. Daha geç boşalmanın üremeye bir katkısı yoktur bilakis olumsuz katkısı vardır. Bu nedenle erkekler biyolojik olarak erken boşalmaya programlandırılmışlardır.

Yanlış Öğrenmeler: Ergenlik dönemimdeki hatalı, yanlış mastürbasyon alışkanlıkları erken boşalmanın önemli nedenlerindendir. Masturbasyonun günah ayıp yasak olarak değerlendirilmesi erken boşalma nedenidir.

İlk Cinsel Deneyimler: İlk cinsel deneyimlerde korku, heyecan vb. nedenlerle yaşanan erken boşalma ileri ki yıllarda yaşanacak erken boşalmaların temelini oluşturur.

Genel Ev veya Seks İşçisi Alışkanlığı: Genel evlerde zamanın uzamaması için orada çalışanlar kişi üzerinde baskı kurarlar. Bu da erken boşalmaya yol açar.

Performan Anksiyetesi: Partnere karşı mahcup olacağı düşüncesi veya kaygısı bu duruma yol açar.

Aile, Evlilik, İlişki Sorunları

Önemli Yaşam Krizleri: İflas etme, taciz, ayrılma, kanser olma aldatma veya aldatılma vb.

Denizci Sendromu: Cinsel ilişkinin çeşitli nedenlerden dolayı uzun aralıklarla olması erken boşalma nedenidir.

Fiziksel ve Organik Nedenler: Sünnet derisinin altındaki frenulum bölgesinin kısa oluşu, sünnet sonrası peniste oluşan nodüller, MS hastalığı,Prostat enfeksiyonları, nörolojik hastalıklar, penis cildinin aşırı hassasiyeti, tiroid hastalıkları, Magnezyum düşüklüğü.

Partnerdan Kaynaklanan Nedenler: Partnerin yetersiz ıslanması, isteksiz oluşu, sekse hazır olmayışı, yeni doğum yapmış olması, emzirmeye devam etmesi, lohusalık döneminde olması, gebe olması, erkeği aşağılaması, küçük görmesi, orgazm sorunları yaşaması vb.

İlaçlar: Grip ve alerji ilaçları erken boşalmaya neden olabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara