Cinsel sorunların altında çok farklı nedenler yatmaktadır. Sorunun çözümü sorunun içindedir. Yani her birey farklı bir dünyadır. Anne babası farklı, çocukluğu farklı, yetişme tarzı farklı, kültürel kodları, duygusal şemaları farklıdır. Bu nedenle klasik basma kalıp şabloncu tedavi yaklaşımları birçok durumda çözüm üretemez.

Cinsel sorunlarda, çok iyi bir öykü alınarak bireyle empatik bir ilişki kurulmalıdır. Çünkü problemin ana kaynağını bulmadan yapacağınız tedaviler yüzeysel kalır. Bugün sorun çözülmüş gibi görünse de yarın tekrar ortaya çıkar veya başka formatta ve görünümde ortaya çıkar.

Klasik, şabloncu terapilerde başarı oranı düşüktür. Üstelik her başarısız tedavi girişimi problemin daha da dirençli olmasına yol açar. Bireyler de ümitsizliğe yol açar.

Bütüncül yaklaşımdan kast ettiğimiz şudur; Her insan farklı bir dünyadır ve her insanın hem madde bedeni hem de enerji bedeni vardır. Her insan hücrelerden, hücreler atomlardan, atomlar proton ve nötronlardan, onlar da quarklardan oluşur. O halde her insanın enerji bedeni ihmal edilemez. İnsan yaratılış itibari ile mucizedir. Makro kozmosun mikro temsilcisidir. İnsan bedeni ve ruhu ile birlikte ele alınmalıdır.

Cinsel tedavileri sadece ilaçlara veya yalnızca bilişsel davranışçı terapilere indirgemek çok büyük hata olur. İnsanoğlu çocukluğunda yaşadığı bazı olaylarla duygusal mühürlenmeler yaşar. Bu mühürlenmeleri çözmeden sorunu çözmek mümkün olmaz.

Bütüncül Cinsel Terapi yaklaşımında biz birçok tedavi yöntemini, kişiye ve sorununa özgü olarak formüle ederek, çerçevesini çizerek her bireye ayrı bir yaklaşımla tedavi ediyoruz.

Kilitin düğümün nerede ve nasıl çözüleceğini bilemezsiniz. Bunu ancak bireyi, danışanı çok iyi dinleyerek empatik bir ilişki kurarak derin bir öykü aldığınızda tespit edebilirisiniz.

Bilişsel Davranışçı Yöntemler, Duygu Odaklı Terapiler, İlişkisel Ev Ödevleri, Bibliyoterapi Yöntemleri, Hipnoz, Hipnotik Regresyon, Aromaterapi Yöntemleri, Akupunktur, Boş Sandalye Çift Sandalye Teknikleri ve gerekli ise ilaç tedavileri, bütüncül cinsel terapi yaklaşımımızın içinde yer almaktadır.

Bütüncül Cinsel terapi yaklaşımı ile sorunlar daha hızlı ve daha etkin olarak çözülebilmektedir. Tekrar etme, nüks oranları çok çok azalmaktadır. Genelde de sorun kökünden çözülmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara