Resveratrol bitkisel besinlerde bulunan bir antioksidan bileşiktir. En iyi kaynakları kırımızı üzüm, kırmızı sarap, ve üzüm şırasıdır. Üzümün rengi koyulaştıkça yani siyaha çaldıkça içeriğindeki resveratrol oranı da artmaktadır. Üzün kabuğu ve çekirdeği resveratrol açısından en zengin bölümleridir. Ayrıca yabanmersini, yer fıstığı, kakao, siyah çikolatada az miktar bulunmaktadır. Kalbi ve kan akışını korumada etkili olduğu görülmektedir ve bir insülin duyarlılaştırıcı olabilir.

Yüksek kan basıncı ya da tansiyon, kalp hastalıklar açısından en önemli risk faktörlerinden biridir. Damarlardaki sertleşme kan basıncında artışa neden olur. Resveratrol ise kan damarlarının rahatlamasını sağlayan nitrik oksit üretimini teşvik ederek kan basıncını düşürücü bir etkiye sahiptir.

Besinlerden sağlanan resveratrol miktarı çok sınırlı olduğundan ve yapılan çalışmalarda çok daha yüksek konsantrasyonda resveratrol içeren takviyeler kullanıldığından yukarıda yazılan potansiyel sağlık yararları için resveratrol takviyeleri kullanabilirsiniz.

Resveratrol takviyelerinin sağlıklı kişilerde herhangi bir olumsuz etkisi görülmemiştir. Ne var ki tüketilmesi önerilen miktar konusunda net bir veri de bulunmamaktadır. Bazı ilaçlarla etkileşime girebileceğinden doktorunuza danışmadan resveratrol takviyesi kullanmanız önerilmez.

Resveratrol ;

Yaşlanmayı hızlandıran serbest radikalleri nötralize eder.

Cilt hasarının görünen izlerini yok etmek için cildin doğal onarımını arttırır.

Resveratrol, osteoporoz , sarkopeni, zihinsel süreçleri düşürme, vb. gibi yaşlanmanın etkilerini inhibe etmek veya tersine çevirmek için etkilidir, hasarların oluşumunu engellemek için işlevselliği güçlendirir.

Resveratrol jel , insanlardaki sivilcenin tedavisinde pozitif sonuçlar verir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara