Resveratrol bitkisel besinlerde bulunan bir antioksidan bileşiktir. En iyi kaynakları kırımızı üzüm, kırmızı sarap, ve üzüm şırasıdır. Üzümün rengi koyulaştıkça yani siyaha çaldıkça içeriğindeki resveratrol oranı da artmaktadır. Üzün kabuğu ve çekirdeği resveratrol açısından en zengin bölümleridir. Ayrıca yabanmersini, yer fıstığı, kakao, siyah çikolatada az miktar bulunmaktadır. Kalbi ve kan akışını korumada etkili olduğu görülmektedir ve bir insülin duyarlılaştırıcı olabilir.

Yüksek kan basıncı ya da tansiyon, kalp hastalıklar açısından en önemli risk faktörlerinden biridir. Damarlardaki sertleşme kan basıncında artışa neden olur. Resveratrol ise kan damarlarının rahatlamasını sağlayan nitrik oksit üretimini teşvik ederek kan basıncını düşürücü bir etkiye sahiptir.

Besinlerden sağlanan resveratrol miktarı çok sınırlı olduğundan ve yapılan çalışmalarda çok daha yüksek konsantrasyonda resveratrol içeren takviyeler kullanıldığından yukarıda yazılan potansiyel sağlık yararları için resveratrol takviyeleri kullanabilirsiniz.

Resveratrol takviyelerinin sağlıklı kişilerde herhangi bir olumsuz etkisi görülmemiştir. Ne var ki tüketilmesi önerilen miktar konusunda net bir veri de bulunmamaktadır. Bazı ilaçlarla etkileşime girebileceğinden doktorunuza danışmadan resveratrol takviyesi kullanmanız önerilmez.

Resveratrol ;

Yaşlanmayı hızlandıran serbest radikalleri nötralize eder.

Cilt hasarının görünen izlerini yok etmek için cildin doğal onarımını arttırır.

Resveratrol, osteoporoz , sarkopeni, zihinsel süreçleri düşürme, vb. gibi yaşlanmanın etkilerini inhibe etmek veya tersine çevirmek için etkilidir, hasarların oluşumunu engellemek için işlevselliği güçlendirir.

Resveratrol jel , insanlardaki sivilcenin tedavisinde pozitif sonuçlar verir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara