Deri üzerinde farklı tipte leke gelişebilmektedir. Cilt lekelerinin nedenleri arasında; güneşe bağlı lekeler, yaşlılık lekeleri, hamilelik sürecinde yaşanan lekeler, sivilce sonrası gelişen sivilce lekeleri, ailesel yatkınlık nedeniyle gelişen lekeler (Ota nevus gibi) sayılabilmektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Leke tedavi seçeneklerinden birisi de leke mezoterapisidir.

Yüz mezoterapisi,  cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Yüz mezoterapisi,  yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapi veya vitamin enjeksiyonunu kadın ve erkek herkes yaptırabilir. Hücrelerimize vitamin takviyesi işlemi çok ince ve iğne uçları ile ve yüzeysel yapıldığı için ağrı duyulmaz. Klinik ortamında yapılır, ameliyathaneye gerek yoktur. Yaklaşık 20 dakika sürer.  1-2 saat süren hafif pembelik dışında ciltte anormal bir görünüm olmaz. Cildimize vitamin enjeksiyonu sonrası şişlik, ciltte soyulma, kabuklanma ve morarma beklenmez. Bol güneş kremi sürülerek gündelik hayata devam edilebilir. Her 3-4 haftada bir en az 4 seans yapılması tercihen 8-12 seansa kadar devam edilmesi önerilir. Seans aralarında yenilenmeye başlayan cildimize destek tedavi yöntemleri de bu tedavi sürecine ekleyebiliyoruz. Cildimize vitamin takviyesi yaz ayarlında dahi yaptırabileceğimiz, zahmetsiz, ağrısız ve hücrelerimizi uyaran en eski ve etkili tedavi yönetimidir.

  Leke mezoterapisi kokteyllerinde , Retinoik asit, Glutatyon  , resveratrol, glutatyon,  arbutin, multivitamin gibi maddeler bulunur.

Mezoterapi ile koyu kahverengi leke açık kahverengiye dönebilir veya tam olarak kaybolabilir. Buradaki sonuç lekenin yüzeysel veya derin yerleşimli olmasına göre değişmektedir.

Mezoterapinin 6 kürlük tedavisi ile sonuç elde edilir. Kişi güneş koruyucu kremi düzenli kullanıp cildini travmatik işlemlerden korursa iyilik hali kalıcı olabilmektedir.

Ciltteki leke bölgesine direk enjekte edilen mezoterapi solüsyonu lekeyi oluşturan melanin maddesinin parçalanmasını sağlamaktadır. Ayrıca antioksidan içeriği ile bozulmuş cildi yeniden yapılandırarak onarmaktadır.

Leke oluşumunda ve artışında güneşin rolü nedeniyle güneşten doğru korunma bütün leke tedavilerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Güneşten sadece güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz aylarında değil karlı kış aylarında da yansıyan UV nedeniyle sürekli korunulmalıdır. Güneşten koruyucu kremlerin etkinlikleri 3-4 saat sürer ve su, ter temasıyla azalır dolayısıyla sık sık tekrar edilmelidir. Bu önlemler lekelerin koyulaşmasını ve yenilerinin oluşmasını önler ancak var olan leke ile mücadelede bir takım tedaviler uygulamak gerekebilir. Tedavide önemli olan nokta lekenin doğru tanınmasıdır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara