Diş sıkma veya diş gıcırdatma olarak da bilinen sorun önemli bir sağlık sorunudur aslında. Kaygı bozukluğu ve stres gibi nedenlerden dolayı istemsiz olarak hastalar dişlerini sıkarlar ve geceleri dişlerini gıcırdatırlar. Bu durum hem uyku bozukluklarına hem de diş ve çene problemlerinin gelişmesine neden olur. Sabah uyandıklarında hastaların dişleri ve çeneleri ağrır.

Diş sıkma sorununun çözümünde uygulanan yöntemlerden birisi de toksin uygulamasıdır. Toksin her iki tarafa da çiğneme kaslarına ve gerekli ise temporal kaslara uygulanır. İşlem uygulaması basittir. 10-15 dakikada biter. Etki süresi 4-6 aydır. Değişik protokoller olmakla beraber sıklıkla her bir tarafa çiğneme kasına 15-25 Ünite civarında toksin uygulanır. Bu süre sonra uygulama tekrarlanmalıdır. En önemli faydası hastalar zamanla çene sıkma alışkanlıklarını değiştirdikleri için bir süre sonra istemsiz aşırı çene sıkma hareketlerini unutmakta ve bu davranış değişikliği ileride Toksine olan ihtiyacı yok edebilir. Yani Toksinle bir nevi çene sıkma alışkanlığını değiştirmektedir.

Bunun dışında çene ucundaki kırışıklıkların giderilmesinde, marionette çizgilerinde, ağız köşesi düşüklüğünde de toksin uygulanabilir.

Çene Toksini uygulaması basit bir işlemdir. Tekrarlanabilir. Diğer yüz estetik uygulamaları ile kombine yapılabilir. Bu sayede diş sıkma problemi olan bir çok hasta tedavi edilebilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara