Bazıları cildindeki çillerden, güneş lekelerinden veya diğer türlü lekelerden memnunken çoğu kişi bunlara karşı büyük bir nefret duyuyor. Zira kızıl bir saçla birlikte az miktarda çil kadınları sevimli gösterebilirken, çok fazla sayıda cilt lekesi maalesef hiç istenmeyen görünümlerin elde edilmesine neden olarak rahatsızlık veriyor. Bu nedenle leke tedavisi nedir, nasıl yapılır sorusuna da bir yanıt vermek gerekiyor.

Ciltteki lekelerin temel kaynağı onlara karşı bir tedavi yaratabilmek için önemli. Eğer cildinizdeki lekeler çeşitli hastalıklar neticesinde ortaya çıktılarsa, bu hastalıkların tedavisini görmek onları ortadan kaldıracaktır. Cilt hastalıklarının yanında karaciğer hastalıkları veya çeşitli hormon bozuklukları da ciltte lekelenmeye sebep olabildikleri için lekelerin tam kaynağının tespit edilmesi önemli.

Bazılarında ise doğuştan gelen lekeler mevcuttur ve bunlar genelde güneş altında daha da artış gösterirler. Bilhassa hassas ciltli olanlarda ortaya çıkan bu durum, yüz bölgesindeki çiller gibi olabilirler ancak bazen vücudun diğer yerlerinde de yoğun miktarda bulunurlar. Çillerin bu şekilde çoğalmaları ve koyulaşmalarını engellemek için güneşten uzak durmalı, şapka takmalı, güneş kremleri ile cildinizi korumalısınız. Çillerin miktarı güneş görmedikleri zaman ciddi oranda azalacaktır.

Ancak çil haricinde oluşan güneş lekeleri hem yaz hem de kış mevsiminde varlık gösterirler ve adetlerinde pek değişim olmaz. Lakin güneş gördükçe koyulaşan bu lekeler, ilerleyen senelerde kanserli hücrelere dönüşme riskine de sahip olurlar. Lazer tedavileri ile bu lekelerden neredeyse tamamen kurtulmak mümkün lakin yeniden uzun sürelerle güneşe maruz kalmak ve su toplayacak kadar yanmak, onların tekrar ortaya çıkması ile sonuçlanacaktır. Bu yüzden güneş lekelerinden kurtulduktan sonra güneş altında çok uzun sürelerle bulunmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Leke tedavileri genellikle iki ila dört seans arasında başarılı olurlar ve tüm lekelerin %75’inden fazlası bu seanslar sonucunda ortadan kalkarlar. Ancak derinin daha alt bölgelerinde oluşmuş olan derin lekelerin ortadan kaldırılabilmesi için seans adedinin artması gerekebilir. Yine de ilk seanstan itibaren lekelerde ortaya çıkan iyileşmeleri siz de hemen fark edebiliyorsunuz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara