Egzama derinin dış tabakasının kronik iltihabıdır. Hastalık; bebekler ve çocuklarda sık görülür, yaşla azalır, nadiren erişkinlerde de görülür. Atopik dermatit de denir, bulaşıcı değildir. Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte genetik yatkınlık olduğu bilinmektedir.

Egzama Belirtileri

Belirti olarak en çok kaşıntı, kızarıklık, deride çatlaklar, kızarıklıklar vb. gibi durumlardır. Hastalık özellikle kış mevsimi ve kuru havalarda belirgin artış göstermektedir. Çevresel faktörler, alerjiler, ciltte alerji yaptığı bilinen faktörler egzamayı tetiklemektedir ( lateks eldiven, sabun parfümü, yünlü kumaş vb), toz ve mite alerjisi, stres, aşırı temizlik, bölgenin sık sık yıkanması, lateks hassasiyeti, cildi kazımak, keselemek ya da kaşımak egzamayı tetikleyen önemli sebeplerdir.

Bazı durumlarda bu hastalık oldukça hassas belirtiler de gösterebilmektedir. Eğer algılayamayacak kadar küçük yaşta bebeklerinizde egzama hastalığı görülüyorsa, mutlaka pamuklu eldivenler kullanarak o bölgelere temasını ve enfeksiyon kapmasını engellemeniz gerekir. Bir de uçuk virüsü olan herpes simplekse karşı en dayanıksız olan hastalık özelliğini taşıyan egzama, bilhassa uçuk olan kişilerden uzak durmanızı sağlamanızı ister.

Akupunktur ve Egzama

Egzama tehlikeli sayılabilecek ağır bir hastalık değildir; ama rahatsızlık verebilir. Egzamalıların rahat etmek için almaları gereken önlemlerin başında yarayı kaşımamak gelir. Akupunktur tedavisinin egzama üzerine iyileştirici etkisi vardır. Bu hastalığın oluş mekanizmasında çok önemli rolü bulunan bağışıklık sisteminin normal işlevine dönmesini sağlamasından dolayı, akupunkturun şaşırtıcı derecede yüz güldürücü etkisi olmaktadır.

Akupunktur  Hücresel İmmün Sistemi güçlendirip, Ig E miktarını da düşürerek ürtiker tedavisinde fayda sağlar.  Ayrıca böbrek üstü bezlerinden salgılanan kortizon salgısını arttırarak egzama şiddetini azaltır ve zamanla yok eder.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara