Geniş açıklığı olan dökülmelerinde ense donör alanı daraldığı için alınabilecek kök sayısı sınırlı kalmakta ve bu az sayıda alınabilen kökler hastanın beklentisini karşılayacak düzeyde sıklık sağlayamamaktadır. Donör alanının yetersiz olduğu durumlarda göğüs kılları ve sakal ciddi çözüm olmaktadır. Bu yedek donör alanlardan göğüs kılları uzamaması ve genellikle çok kaliteli olduğu için sakal daha öne çıkmaktadır. Ekimde harcanan emek ve para aynı olmasına rağmen ancak 2 göğüs kılı bir sakal kılı kadar dolgunluk sağlayabilmektedir. Diğer taraftan göğüs kılları uzamazken sakal kılları aynı ense kılları gibi uzamaya devam eder.

Sakaldan saç ekiminde, özellikle sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlarda bu bölgeden 4000-5000 greft alınabilmektedir.1000 sakal kökü 1500 -2000 civarı saçın yapacağı kadar kapatma sağlar. Sakal daha kaliteli olduğu için saçın verdiği dolgunluk görüntüsünden daha verimlidir. Sakal alımı daha çok sakalın gereksiz kısımları olan çene altı, boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden yapılır.

Yüz tüyleri, büyüme fazında (anagen) uzun süre kalır ve vücudun diğer bölgelerindeki kıllara kıyasla kısa bir süre istirahat fazına (telojen) geçer. Bu, her nakledilen yüzdeki kılların çoğu zaman artan bir saç folikülüne sahip olacağı anlamına gelir. Bu, yüz tüylerinin daha uzun süre yerinde kalmasına ve daha uzun kıl yapısının büyümesine imkan tanır ve bu da saç nakline büyük katkıda bulunur. Sakal tüylerinin daha kalın saçlı yapısı da nakledilen alanda daha fazla hacim sağlar.

Ortalama bir insanda sakal alanı, saç ekimi yapan bir doktorun yalnızca yaklaşık 3.000 grefti çene ve boyun altındaki alanlardan hasat etmesine izin verir. Hasta, yüz tüylerinin görünümünde önemli bir değişiklik yapmak istemiyorsa ortalama sayı budur. Hasat edilen tüylerin sayısı yüz tüylerinin yoğunluğunu düşürmek veya sakallarından tamamen kurtulmak isteyen erkeklerde daha fazla olabilir. Yüzdeki kıllar, greft başına daha az kıl follikülü olmasına rağmen, saç derisine nakledildiğinde saçlarda daha fazla yoğunluk hissi yaratabiliyor.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara