Kişinin donör alanından toplanan saç köklerini içinde bulunduran greft, bir doku parçasıdır. Ve bu doku parçası saç ekiminde başarıyı artıran en önemli faktörlerden biridir. Greftlerin içerisinde çeşitli sayılarda saç kökleri ve bir miktar da deri bulunmaktadır. Greft sayısı saç kökü sayısıyla aynı anlama gelmemektedir. Saç kökü greftin içinde bulunmaktadır. Nasıl ki herkesin DNA’sı farklıysa, herkesin grefti de farklıdır. Bu farklılık kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimi insanların güçlü, kimilerinin yoğun, kimilerininki ise büyük olan greftlerin, sayıları da her insanda farklıdır. Bazı insanlarda bir greftin içinde 2 adet saç kökü varken, bazılarında ise 3, 4 veya 5 adet bulunabilmektedir. İşte bu yüzden greftler saç ekim operasyonlarında başarıyı etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Eğer greftiniz yoğun ve güçlü ise, donör alanınızdan daha fazla sayıda greftler toplanarak daha fazla saç kökü ekilebilir. Bu da doğal görüntü açısından büyük önem arz eder.

Bu doku parçası taşındığı bölgede “difüzyon” denilen bir yöntemle beslenir. Difüzyon, damar ve sinir bağlantılarından bağımsız taşınan greftlerin, çevrelerinde bulunan dokular ve onların kapiller damarlarıyla beslenmesidir. Zamanla doku taşındığı bölgeye alışır ve yeni damar bağlantıları oluşmaya başlar. Beslenme problemi yaşanması greftlerin nakil edildikleri bölgeye uyum sağlayamayıp ölmeleri anlamına gelebilmektedir. Bunun yaşanmaması için greftler olabildiğince ince kalınlıkta, küçük parçalar halinde kullanılırlar. Saç ekimi operasyonu için alınan greftler farklı büyüklüklerde olabilmektedir. Genellikle ense iki kulak arasındaki donör bölgeden çıkarılan greftler içerisinde ikili, üçlü, beşli saç kökleri bulunabilmektedir.

Greftler donör bölgeden farklı yöntemlerle toplanabilmektedir. FUT Tekniği’nde daha geniş ve büyük bir deri parçası alınmak suretiyle yapılan saç ekim operasyonları, FUE Tekniği’nde ise daha küçük greftler halinde saç kökü toplanarak yapılabilmektedir. 0.6-0.8 mm çapında uçları olan bir cihaz yardımıyla toplana greftlerin sık ve küçük olması yaraların çabuk iyileşmesine olanak verir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL