Ozon için Yunanca ‘Tanrının Nefesi’ ismi verilmiştir. Şimşek ve yıldırımların oluşturduğu fırtınalı havalardan sonra yüksek yerlerde ve deniz kenarlarında taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz ozondur. Ozon (Tanrının nefesi) yaşamın kendisidir, bu terapinin yaşamımız için gerekliliği İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana bilinen bir tedavi olmasına rağmen daha yeni anlaşılmaktadır. Avrupa’dan Latin Amerika’ya birçok ülkede rağbet gören tıbbi uygulamaların başındadır. Avrupa da birçok klinikte günün stresini atma, rahat uyuma, kronik yorgunluktan kurtulma, alzemier, parkinson gibi nörolojik ve dermatolojik rahatsızlıklar içinde kullanılmaktadır.

Zayıflamaya yardımcı olmak için kullanılabilecek yöntem kan ozonlanmasıdır ki bu şekilde bazal metabolizma hızı artırılır ve aynı zamanda insülin-glisemi (kan şekeri) dengesi düzenlenir ki bu da özellikle karbonhidrat krizlerini engelleyerek aşırı tatlı veya karbonhidrat tüketimini azaltır. Yine vücutta varsa eğer insülin direncinin kırılmasını sağlayarak vücuda alınan şekerin yakılmasına yardımcı olur.

Ozon terapisi; metabolizmayı hızlandırır, yağı ve karbonhidratı yakar. Bu özelliğinden dolayı, ozon terapi zayıflama ve selülit tedavilerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Ozon tedavisi ile insan vücudunun sahip olduğu doğal savunma mekanizmaları güçlü bir şekilde uyarılır. Bu sayede dokulara bırakılan oksijen miktarı ve dokuların enerji düzeyi artar.

Ozon tedavisi alan kişiler daha kolay ve sağlıklı zayıflarken hem selülitleri düzelir hem de ciltleri daha parlak daha canlı hale gelir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara