Saç dökülmesi, belki de en önemli saç sorunudur. Saç analiziyle tespit edilerek çözüm önerileri sunulan saç dökülmesi, birçok insanın karşılaştığı bir sorundur. Normalin üzerinde bir saç dökülmeniz yoksa bunu kendi kendinize anlamanız mümkün değildir. Analiz yaptırmanın bir diğer avantajı ise, saç dökülme tipinizi öğrenerek, ona göre önlem almanızdır. Yaşlı insanlarda saç dökülmesi kendini direkt belli etmekle birlikte, genç ve orta yaşlı insanlarda saç dökülmesi kendini bir süre gizleyebilmektedir.

Anormal bir dökülme dışında, kişi saç dökülmesini anlayamaz. Yani, saç analizi evde ayna karşısında yapılabilecek basit bir analiz değildir. Saçlarınızın sağlıklı olup olmadığını anlamamızın tek yolu saç analizidir. Saç analizi 2 şekilde yapılmaktadır: Loupe ve Trikoskop. Loupe, doktorlar tarafından saç analizlerinde ve saç ekimlerinde kullandığı bir cihazdır. İçinde bulunan özel mercekler sayesinde kafa derisi ve saç kökleri yakınlaştırılarak rahatlıkla görülür. Bu sayede saç sorunlarınız tespit edilebilir. Trikoskop ise Loupe’den biraz daha farklıdır. Bir ucunda küçük bir kamera bulunan trikoskopun, diğer ucu ise bilgisayara bağlıdır. Analiz esnasında görüntüler anlık olarak ekrana verilir. Bu sayede hem doktor hem de hasta saç derisini görebilir.

Saç dökülmesi yaşayan insanların çoğunda genetik kaynaklı saç dökülmesi görülmektedir. Genetik kaynaklı dökülme dışında, saç dökülmesinde stresin rolü de küçümsenmemelidir. Bununla birlikte yanlış beslenme, hormonal sorunlar ve kaza/darbe/yaralanma gibi durumlarda saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara