C vitamini hem cilt hem de vücut icin hayati önem taşır . C vitamini ciltte şu konularda etkilidir;

– Cilt renk tonu: Melanin sentezinden sorumlu tirozinaz enziminin etkinliğini ortadan kaldırır.

– Kolajen sentezi: C vitamini, hücrede kolajen sentezini etkileyen bir aktiftir. C vitamini yoksa kolajen de yoktur.

– Güçlü bir antioksidan: Antioksidan üretimine yardımcı olur ve okside olmuş proteinleri etkisiz hale getirir. Sayesinde cilt tonu kusursuz sekilde eşitlenir.

C vitamini dediğimizde aklımızda ilk önce meyveler canlanabilir. Ancak bu mükemmel etkilere sahip vitamin, sadece vücut sağlığımızı değil cilt sağlımızı da harika bir şekilde etkiliyor. Cilt lekelerini iyileştirmekten koyu göz halkalarının görünümünü hafifletmeye kadar pek çok etkisi bulunan C vitaminin hem detaylarını hem de içeriğinde C vitamini bulunan en etkili ürünleri birlikte keşfedelim.

  1. Yaralar üzerinde oldukça etkili bir şekilde sonuç veren C vitamini, özellikle güneş yanığında iyileşme hızını arttırıyor.
  2. Eğer cilt lekeleriniz varsa, içeriğinde C vitamini bulunan ampul, krem ya da maskeler bu noktada da imdadınıza yetişiyor.
  3. C vitamini kolojen üretimini arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırırken, yaşlanma belirtileri üzerinde de oldukça etkili.
  4. Cilt yüzeyini güçlendirip bir kalkan oluştururken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı hale getiriyor.

5. Cilt tonunu düzeltme üzerine etkisi olan C vitamini, göz altı halkalarını azaltma konusunda da fayda sağlıyor.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara