C vitamini hem cilt hem de vücut icin hayati önem taşır . C vitamini ciltte şu konularda etkilidir;

– Cilt renk tonu: Melanin sentezinden sorumlu tirozinaz enziminin etkinliğini ortadan kaldırır.

– Kolajen sentezi: C vitamini, hücrede kolajen sentezini etkileyen bir aktiftir. C vitamini yoksa kolajen de yoktur.

– Güçlü bir antioksidan: Antioksidan üretimine yardımcı olur ve okside olmuş proteinleri etkisiz hale getirir. Sayesinde cilt tonu kusursuz sekilde eşitlenir.

C vitamini dediğimizde aklımızda ilk önce meyveler canlanabilir. Ancak bu mükemmel etkilere sahip vitamin, sadece vücut sağlığımızı değil cilt sağlımızı da harika bir şekilde etkiliyor. Cilt lekelerini iyileştirmekten koyu göz halkalarının görünümünü hafifletmeye kadar pek çok etkisi bulunan C vitaminin hem detaylarını hem de içeriğinde C vitamini bulunan en etkili ürünleri birlikte keşfedelim.

  1. Yaralar üzerinde oldukça etkili bir şekilde sonuç veren C vitamini, özellikle güneş yanığında iyileşme hızını arttırıyor.
  2. Eğer cilt lekeleriniz varsa, içeriğinde C vitamini bulunan ampul, krem ya da maskeler bu noktada da imdadınıza yetişiyor.
  3. C vitamini kolojen üretimini arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırırken, yaşlanma belirtileri üzerinde de oldukça etkili.
  4. Cilt yüzeyini güçlendirip bir kalkan oluştururken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı hale getiriyor.

5. Cilt tonunu düzeltme üzerine etkisi olan C vitamini, göz altı halkalarını azaltma konusunda da fayda sağlıyor.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara