Başarılı bir saç ekimi için doğru zamanlama oldukça önemlidir. Saç ekimi ne zaman yapılır sorusu saç dökülmesinin seviyesi ile yakından alakalıdır. Saç dökülmesi seviyesi belirli bir noktaya gelmemiş olan kişilerin saç ekimi yaptırması doğru değildir ve yine aynı şekilde saç dökülmesi yoğun bir şekilde devam eden kişilerde de saç ekimi yapılmamalıdır. Bunun temel sebebi estetik kaygılardır. Saç dökülmesi devam eden bir kişiye saç ekimi yapıldığında, dökülmeye devam eden saçlar estetik olmayan ve aynı zamanda alışılmamış bir görüntü ortaya çıkartacaktır çünkü ekilen saçlar dökülmez. Saç ekimi belirli seviyeye gelmemiş olan kişilere yapılan ekim sonrasında dökülme devam ederse yeni ve karışık noktalarda kellikler oluşacak ve çok rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Saç ekimi için en uygun zaman saç dökülmesinin %60 oranında tamamlandığı ve yoğun dökülme sürecinin sona erdiği dönemlerdir. Böylece doktorunuz tarafından dökülme şekliniz analiz edilerek saç ekimi planlaması en doğru şekilde hesaplanacaktır.

Saç ekim yöntemleri artık o kadar gelişmiştir ki kişinin tamamen saçları yoksa bile vücut bölgelerinden (sakal,kol, bacak, göğüs) alınan kıllar sayesinde ekim yapılabilir hale gelmiştir. Saç ekimi yaptırmak için kişinin sağlık durumunun iyi olması ve alınabilecek saç köklerine sahip olması yeterlidir. Saç ekiminde çeşitli olgular etken olabilmektedir fakat ekim işleminin zamanı anlamında bir problem yoktur. Saç ekimine en uygun zaman kişinin kendisini psikolojik ve maddi anlamda uygun koşulları yaratmasıyla başlar. Herhangi bir mevsimde saç ekimi yapılmasının önemi pek yoktur ama şunu belirtmek gerekir ki bazı aylarda saç dökülmeleri mevsim geçişlerinde sıklaşıp azalabilir. Kişi kendi saç yapısına göre bu durumu değerlendirerek ekim işlemine başlayabilir. Bazı uzmanlar alın ve tepe bölgesine uygulanacak ekim işlemleri için güneşe maruz kalınmaması anlamında sonbaharda ekim işlemini uygun görürler.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL