Koltuk altı terlemesinin nedeni, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Koltuk altı terlemesine, bazen avuç içi ve ayak tabanı aşırı terlemeleri eşlik edebilir. Bu kişinin yapısıyla ilgilidir. Stres ve gerginlik koltukaltı terleme şikayetini çok artırabilir. Şikayet genel olarak ergenlik çağında başlar. Özel yaşantıyı ve sosyal hayatı olumsuz etkiler. Terlemeye karşı kullanılan bazı ürünler kısa süreli rahatlama sağlasa da kesin çözüm değildir. Aşırı terlemeden dolayı hem siz hem de yakınlarınızdaki insanlar rahatsız olabilirler. Bu sorundan uzun süreli kurtulmak için bölgesel toksin uygulamaları yapılabilir.

Lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakikada uygulanan koltuk altı toksin işlemi sonrası yaşantınıza ara vermeden kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Koltuk altında bulunan belirgin ter bölgelerinin tespit edilmesini takiben, ince uçlu iğnelerle bölgeye 20-30 adet enjeksiyon yapılır. Kısa sürede tamamlanan uygulama sonrası, 1 hafta içerisinde ilaç etkisini göstermeye başlar. 15 gün sonra eğer terleme halen devam ediyorsa, terlemenin aktif olarak devam ettiği bölgelere ek doz toksin uygulamaları yapılabilir.

Toksin uygulamasının koltuk altı terlemelerinde etki süresi ortalama 6-8 aydır. Ancak yapılan çalışmalarda, toksin etkisi geçtikten sonra da uygulama bölgelerinde terleme oranlarında belirgin azalma tespit edilmiştir. Koltuk altı terleme tedavisinde toksin enjeksiyonları 2004 yılında FDA tarafından kabul edilmiştir.

18 yaşından büyük , engeli olmayan herkese uygulanabilir. Kadınlarda hamilelik ve emzirme dönemlerinde ve nöromuskuler hastalığı olan kişilere uygulanmaz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara