Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri fazla kilolar ve obezite maalesef. Obezite  psikolojik sorunların yanı sıra pek çok fiziksel rahatsızlığa da sebep olabileceğinden acil olarak önlem alınması gereken bir sağlık sorunudur.

 Akupunktur toplumumuzun büyük bölümünü etkileyen bu probleme de çözüm sunmakta. Akupunktur organizmanın kendi kendini tedavi ettiği bir metottur ve en önemli özelliği yan etkisinin olmamasıdır.

Akupunktur, elektromanyetik kanalları (meridyenleri )  uyararak bağışıklık sistemi hücrelerini güçlendirir  ve ağrı giderici kimyasalların salınımını arttırır. Vücutta birçok mekanizmayı kontrol eden hipotalamus ile hipofiz bezini uyararak etki eder.

Tedavi süreci nasıldır?

Hastanın kilo durumuna ve kilo verme sürecine göre seans sayımızı belirliyoruz. Akupunktur uygulanma nedenine göre; vücut akupunkturu, kulak akupunkturu olmak üzere ayrılır. Hastalığın çeşidine göre bazı durumlarda tek bölgeye bazı durumlarda kombine olarak birden çok bölgeye uygulanabilmektedir.

Obezite de önce genel vücut  akupunkturu sonra da seanslarımızda kulak akupunkturu yapıyoruz. Amaç metabolizmayı hızlandırmak, genel açlık kontrolünü sağlamak, şeker ihtiyacını baskılamak ve aç kalındığında oluşan el ayak titremelerini, ağız kuruluğunu gidermektir. Aynı zamanda psikolojik rahatlama sağlamaktır.

Vücut akupunkturunda baş, boyun, kol ve bacaklar, el ayak gibi vücudun çeşitli bölgeleri kullanılır.

      Vücudumuzda belirli akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılarla organizmanın hemen hemen her yerine ulaşabilecek haberler iletilmektedir. Bu iletişim akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden lokal hücresel uyarıların sinir terminallerine ve son olarak beyine ulaşır. Beyin de bu uyaranı gerekli organlara taşır ve enerjisini düzeltir. Dolayısıyla sorun ortadan kalkmış olur.

Akupunktur ile zayıflama yönteminde de diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi hedeflenen kilolar verildikten sonra tekrar eski beslenme alışkanlıklarınıza dönmemeli, akupunktur seanslarını giderek azaltarak belli dönemlerde tekrar ettirmelisiniz. Ancak bu şekilde kilo verme durumu kalıcılığını korur.

Obezitede kulak akupunkturu ile hipnoz uygulamalarını birleştirerek çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Zihni temizlemeden bedeni temizlemek pek mümkün olamayabilir. Zihni hipnozla temizliyoruz. Aynı zamanda ilave başka yöntemler ekliyoruz. Detayları konuşmak ve sizi önce zihinsel olarak sonra da bedensel olarak hafifletmek üzere kliniğimize bir kahve içmeye bekleriz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara