Cildimiz, derimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Tüm vücudumuzu sarar sarmalar ve korur. Bu organ kendi içerisinde de en dış katman, orta katman ve iç katmanlar olarak 3 katmana ayrılır. Dış katman daha serttir. Bu katman dışarıdan mikropların, virüslerin girmesini, diğer kimyasal maddeleri içeriye almayıp istediğini içeriye alacak bir yapıdan oluşmaktadır. Cildimizin canlılığını, yenilenmesi, gençliğini ve tazeliğini sağlayan iç ve orta katmanlardır. En dipten yeni hücreler doğdukça bir üst katmana geçer. Bu üst katmanda gerekli gelişimleri sağladıktan sonra cildimize kadar ilerlerler.

Mezoderme yani orta katmana yapılan işlemler Mezoterapi olarak adlandırılmaktadır. Eğer bir cildin daha canlı daha park veya daha genç görünmesini istiyorsanız dışarıdan kullandığınız ürünlerden ziyade cildin orta tabakasına vermiş olduğunuz mineral, protein ve burası için geliştirilmiş ürünler çok daha fazla etkili olacaktır. Cildinizin daha fazla nemlenmesini, canlı görünmesini ve uzun süre dayanmasını sağlamaktadır. Mezoterapi de çok küçük minimal cilt iğneleri kullanılarak içerisinde proteinler elementler, mineraller bulunan geliştirilmiş ürünleri cildin alt tabakasına uyguluyoruz. Cildin alt tabakasına verilen bu ürünler tüm cilde yayılarak gerek altta gerek yukarıda çok daha büyük bir canlılık parlaklık ve esneklik sağlamaktadır.

Ağız yoluyla ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü her zaman ilgili hedef bölgeye kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir ve istenmeyen yan etkiler oluşabilecektir. Mezoterapide ise küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar direkt olarak problemli bölgeye verilir. Sistemik bir yan etkiye neden olmaksızın problem çözülür. Bu yolla tedaviden maksimum fayda elde edilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara