Ekim işlemi için iki yöntem tercih edilmektedir FUT  veya FUE yöntemi. Bu yöntemlere göre FUT yönteminde işlem 3-4 saat sürerken, FUE tekniğinde ekim alanına göre  6-12 saat arasında değişebilmektedir. Burada kişinin alan genişliği, saç yoğunluğu ve donör bölge yoğunluğu ekim seansını ve süresini de belirlemektedir. Ekim işleminde alınabilecek greft (kök) ne kadar fazla olursa ekim yapılacak alanda daha doğal, sık ve doğal bir estetik görünüme ulaşılır.  Aynı zamanda bir avantajı da greftlerin tek tek alınması, estetik görüntüde alım yapılan donör alanda herhangi bir şerit izi oluşturmadan, ekim yapılacak alana da bütün köklerin tek tek hepsinin nakledilebilmesi hastayı da memnun etmektedir. Ortalama bir süre verecek olursak eğer molalarla birlikte 8-10  saat sürmektedir.

FUE tekniğinde greftlerin alım süresi yaklaşık 3-4 saattir. Alım işlemi bittikten sonra dinlenme molası verilir. Daha sonra işleme kaldığı yerden devam edilir. Bu ameliyatta hastaya lokal anestezi yapıldığından ağrı sızı hissetmez. Bilinci yerindedir. FUE yöntemin de  8-10 saatte 3500-4500 greft kadar ekim yapılabilmektedir. Fakat bu ekim süresi içerisin de hastamız ve ekim yapan ekibin dinlenme mola süreleri de vardır. Önemli olan ekimi kısa sürede bitirmek değil, kaliteli bir hizmet çıkarabilmektir. Söylediğimiz gibi greft alımı yapıldıktan sonra hasta da yorulacağı için kısa molalar verilebilir.

FUT tekniğinde ise alınan greftler deriden şerit halinde çıkarıldığı için tek seansta da 3000-4000 saç teline kadar ekim yapılabilmektedir. Bu da yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Operasyon uzun aynı zamanda cerrahi ve tıbbi bir müdahaledir. Dikkat isteyen bir iştir. Verilen kısa molalarda hem hastamızın kan şekeri dengelenmesi açısından hafif tatlı gıdalar yedirilir, hem doktor da dinlenir. Böylelikle ekim aşaması da hem hasta hem doktor açısından sorunsuz ve rahat geçirilebilmektedir. Aynı zamanda ekim işlemi için gerekli seansları planlamayı ve ekimi yapan doktorunuz belirlemektedir. Saç dökülme evrelerine göre 2 ya da 3 seansa kadar ekim gerçekleştirilebilmektedir. Tekrar belirtmeliyiz ki burada yapılacak ekime göre hastanın saçlarının ince ya da kalın telli olması, sık ya da seyrekliği, düz ya da kıvırcık olması da önemli unsurlardır. FUT tekniği artık neredeyse hiç kullanılmamaktadır.

Seans sayısından ziyade burada hastanın istediği sonucu alıp alamayacağı önemlidir. Planlamayı yapan doktor hastayı bu şekilde mutlaka bilgilendirmeli, kaç seansta tam olarak istenilen sonucun alınabileceği doğrultusunda planlamayı yapmalıdır.

İyi bir saç ekimi 4000-5000 greft ile yapılabilir. Elbette bu sayı ekim yapılacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. Ancak piyasada 4000 greft ekim yapacağını söyleyerek 1-2 kişi ile 6-7 saatte (molalar dahil) işlem bitirilmektedir. Sizin işlem sırasında veya sonrasında greftleri sayma şansınız olmaz çoğunlukla. 4000 greft ekildiği söylenerek 2500-3000 greft ekilerek hastalar bazı merkezlerde aldatılmaktadır. Saçlarınızın sonuçlarını 6 -12 ay arasında görmeniz mümkün olacağı için bu sürede olup bitenin farkında olmayabilirsiniz.  4000-5000   civarı greft , 3-4  kişilik bir ekiple 8-12  saatte (molalar dahil) ekilebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka daha önceki vaka fotoğraflarını görmeniz ve hatta önceki hastalarla telefonla görüşmenizi öneririz. Mümkün olursa da önceden bir saç ekimi vakasını canlı canlı görmeniz veya videosunu izlemeniz uygun olur.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara