Şeker Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Saç ekimi belirli yaş ve dökülme seviyelerinde, herkese rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur.Yalnız, saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, saç ekimi yaptırmak istediğini kendi doktoruna mutlaka söylemelidir. Buradan doktordan kastedilen, kişinin hastalığıyla ilgilenen doktordur. Saç ekimi operasyonu esnasında bir risk oluşmaması için öncelikle onun görüşü alınmalı, sonrasında saç ekimi doktoruyla görüşülmelidir. Takdir edersiniz ki, her kişinin şekeri aynı seviyede değildir. Bununla birlikte hastaların kullandığı ilaçlar da farklılık gösterebilmektedir. Şeker hastalığı olan kişinin, saç ekimi operasyonu öncesinde, şekeri mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Saç ekimi yaptıracak kişi kullandığı ilaçları ve vitaminleri saç ekim doktoruyla paylaşmalıdır. Çünkü her şeker hastasının kullandığı ilaç ve dozaj farklıdır. Kimi şeker hastalarının zorunlu olarak kullandığı bazı başka ilaçlar kanı sulandırdığı için saç ekimi operasyonunda bir risk oluşturabilir.

 

Tansiyon Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Tansiyon hastalarında saç ekimi operasyonu öncesinde, hasta mutlaka kendi doktorundan onay almalıdır. Operasyon öncesinde hastaya gerekli ilaçlar verilerek, operasyon boyunca tansiyonu kontrol altında tutulur. Bu sayede, gerek hasta gerek doktor açısından operasyon konforlu geçer.

Kalp Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Kalple ilgili bir operasyon geçirmemiş kalp hastalığı olan kişi, saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinde öncelikle kendi doktoruyla (kardiyolog) görüşmeli, onun onayını almalı, gerekirse yeni tetkikler yaptırmalıdır. Kalple ilgili operasyon geçiren kalp hastalarına ise saç ekimi operasyonu önerilmez. Bununla birlikte, kalp hastalıkları doktorunun görüşü önemlidir. Kardiyolog, hastaya saç ekimi operasyonu için onay verirse operasyon yapılabilir.

Hepatit B, Hepatit C ve HIV Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Hepatit B hastalarına saç ekimi yapılmasında mutlak kontra endikasyon yoktur.  Bununla birlikte Hepatit C ve AIDS hastalığının başlangıcı olan HIV hastalarına saç ekimi yapılması önerilmez.

Hemofili Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Kanın pıhtılaşmaması veya geç pıhtılaşması olarak bilinen hemofili hastalarına saç ekimi yapılmaz. Çünkü, saç ekimi yaklaşık 8-10 saat süren bir operasyon olup, operasyon esnasında az da olsa kanama olmaktadır. Hemofili hastalarında kanın sürekli sulanması ve pıhtılaşmaması da hastanın hayatını tehlikeye atabileceği için saç ekimi yapılmaz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara