Kronik akciğer hastalıkları toplumda en sık karşılaşılan hastalıklardan biridir. KOAH yani kronik obstruktif akciğer hastalığı (kronik bronşit, amfizem)  halk dilindeki adıyla “kronik bronşit”, akciğerlerdeki bronşların daralmasına bağlı olarak soluk alıp verme sırasında hava akımının kısıtlanmasına yol açan bir hastalıktır. Kronik obstruktif akciğer hastalığı ölüm nedenleri arasında beşinci, uzun süreli özürlülük nedenleri arasında ikinci sıradadır. Özellikle sigara tiryakiliği KOAH’ın en önemli sebeplerinden biridir.

Bu hastalarda hava yolunun kronik kısıtlanması solunum sıkıntısı, endişe, korku ve kronik yorgunluğa yol açmaktadır. Yeterli oksijen alabilme çabası solunum kaslarını aşırı yorarak kişiyi halsiz ve güçsüz bırakır. Solunum sıkıntısı hastanın günlük aktivitesini azaltarak, genel egzersiz kapasitesini düşürür ve günlük yaşamında bağımlılık yaratır.

Bu hastalarda immun sistem  ozon tedavisiyle yeniden güçlenir ve regüleolur. Ozonun sağladığı T lenfositler ve T helper (yardımcı) hücre sayılarındaki artış sonucunda serumda Ig A ve IG M yapısındaki immunglobulinler de yükselir. Dolaşımda immun kompleksler (bağışıklık sistem ajanları) artar ve fagosit nötrofiller aktive olur. Bronşların inflamasyonu azalır, solunum rahatlar ve salgı (balgam) miktarında azalmaya neden olur.

Astım, Amfizem gibi KOAH, ARDS (Akut Respiratuvar Distress Sendromu) türündeki solunum yolu hastalıklarında ozon oksidatif strese uyumu sağlamaktadır. Astımın tedavisinde iyileştirilmesi gereken temel sorunlar bronşların daralmasının giderilerek hava alış verişinin sağlanması, alerjik sorunların ortadan kaldırılması, immun sistemin güçlendirilmesi ve enfeksiyonlardan korunmaktır. Nefes alıp verme zorluğu yaşayan astım hastası kanında oksijen oranının düşmesi ve karbondioksitin artması sorunlarını yaşamaktadır. Ozon bu hastalarda enfeksiyon etkenlerinin giderilmesi yanında immun sistemin güçlendirilmesi, kanın yüksek enerjili oksijenlenmesi yoluyla tedavi edici olmaktadır.

Ozon tedavisi sonucunda bu hastaların boğulma hissi, zor nefes alıp verme şikâyetleri hızla düzelmektedir. İlaçlar her ne kadar gerekli olsa da vücudumuzda toksik maddeler bırakmaktadır. Ozon tedavisinin en olumlu yanlarından biri de kullanmak zorunda kalınan ilaçların dozunu da azaltmaktır. Bilimsel çalışmalar astımlı hastaların % 65 inde kullanılan ilaç dozlarının % 50 den fazla azaldığını göstermiştir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara