Kabızlık, rahatsızlık içinde olan vücudun verdiği en önemli işarettir, bir sinyaldir. Dolayısıyla kabızlığın giderilmesi için kabızlığa sebep olan rahatsızlıkların tespit edilip giderilmesi lâzımdır. Konstipasyon veya diğer adıyla kabızlık hastalar tarafından dışkılama sıklığının azlığı, yetersiz dışkılama, aşırı sert dışkı veya anüs çevresindeki rahatsızlıklar sonucu gelişen ağrılı dışkılama için kullanılır. Gündelik yaşamlarını genellikle stres altında geçiren kişilerde kabızlık sıkça gözlenen bir sorundur. Kabızlığın belli şikayetleri arasında şişkinlik, hazımsızlık, karın ağrısı, baş ağrısı ve asabiyet durumu gözlenebilmektedir. Ayrıca kronik kabızlık dolayısı ile hemoroid, fissür oluşabilir.

Akupunktur ve Kabızlık

Akupunktur bedende bulunan enerji yollarının düzenlenmesi temeline dayalıdır. 1991 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen akupunktur vücut yüzeyindeki yaklaşık 400 noktadan gerekli olanların uyarılması ile uygulanır.

 Akupunktur vücudu bir bütün olarak tedavi eder. Hormon dengesini, bağışıklık sistemini düzenler. Bağırsağın kendi iç ve dış cidarının kanlanmasına ve beslenmesine sebep olur. Bağırsak boşaltım görevini daha sağlıklı yerine getirir. Sindirim sistemini düzenler. Akupunktur; vücudun serotonin, endorfin ve buna benzer maddelerin seviyelerini dengeleyerek kişiye huzur verir, kaygılarını azaltır ve rahatlama sağlar.

  • Tedavi ile birlikte tavsiyeler

Yemek yeme alışkanlığıyla bağırsak hareketleri arasında yakın bir ilgi bulunur. Sabahları belli bir saatte uyanmamızı sağlayan vücut ritmimiz gibi, mide bağırsak sistemi de belli bir düzen içinde çalışır. Kendisini bu ritme göre ayarlar. Dolayısıyla beslenme saatlerinin düzenli olması, mide bağırsak sisteminin de bu ritme uygun olarak çalışmasına sebep olur. Beslenme saatleri düzenli olmalıdır. Posalı, lifli dediğimiz, genel adıyla selüloz bulunduran gıdalar alınmalıdır ki meyve ve sebzelerde selüloz vardır. Bol bol soğan, sarımsak ve mevsimine göre yoğurt, incir, kayısı, portakal, mevsimine göre kavun, karpuz, taze ve kuru üzüm tüketilmelidir. Posadan zengin gıdaların, özellikle bitkisel kaynaklı gıdaların tüketilmesi önemlidir. Yeteri kadar su içilmelidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara