Derin ya da yüzeysel, yoğun ya da aralıklı akne izlerine yapılan estetik müdahaleler her zaman istenen sonuçları veremeyebilir veya etkisiz kalabilmektedir. Sivilce izleri özellikle ilerleyen yaşlarda dokuların elastikiyetini kaybetmesi ile cildin daha erken yaşlı görünmesine sebep olabilmektedir.

Kimyasal peelingler sivilce (akne) tedavisine yardımcı olarak çabuk sönmesi ve lekelerin daha hızla gitmesi ve iz kalmaması için devreye girebilir. Sivilce (akne) tedavisinde kimyasal peeling maddelerin içeriğinde bulunan glikolik asit cildi soyarak ve yenileyerek sivilce (akne) tedavisinde etkili olur. Salisilik asit yağ kanallarına girerek ve iltihap dindirici özelliği ile sivilce (akne) tedavisinde etkilidir. Mandelik asit antimikrobik özellik taşır. Ayrıca salisilik asitin etkinliğini artırır. Sivilce (akne) tedavisinde bu yüzden tercih edilir.

Kimyasal peeling kullanılarak yüzeysel ve derin nitelikli olmayan akne izlerinin tedavisi sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra kimyasal peeling uygulaması ile cilde daha canlı ve parlak bir görünüm sağlanmasına yardımcı olunmaktadır. Bu işlem belirli kimyasal maddelerin yüze uygulanıp daha sonrasında yıkanması işlemidir. Kimyasal bileşimlerin doğru dozunda, doğru karışımlarla uygun süre boyunca uygulanması gerekir. Bu kıstaslar doğru olarak uygulanmaz ise istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabileceği gibi uygulamanın hiçbir faydası ortaya çıkmama riski de oluşabilir. Bu uygulamanın amacı cildin üst tabakası olan epidermiste kontrollü bir hasar oluşturmaktır. Oluşan hasar sonucunda cilt birkaç gün süre ile soyulma evresine girer. Soyulma evresinin ardından ise cildin kendi kendini yenileme mekanizması devreye girerek yeni alt ve üst deri dokusu oluşur. Kimyasal peeling akne izi tedavi uygulamasının temel mantığı bu şekildedir. Kimyasal peeling işleminden sonra kişi günlük yaşamına rahatlıkla dönebilmektedir. Kimyasal peeling uygulamasının ardından kişi güneş ışınlarından mümkün olduğu kadarıyla uzak durmalıdır. Eğer güneşe çıkması kaçınılmaz ise her 2-3 saatte bir kez  yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara