Kollajen aşısı isminden de anlaşıldığı üzere cildimizin temel yapıtaşlarından biri olan kollajenleri artırmaya yönelik yapılan bir tedavi çeşitidir. Kollajenler cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleridir. İnsan derisinde hakim olan kollajen formunun %80’ i kollajen tip I ve %20 si kollajen tip III dür. Kollajen sayesinde cilt esnek sağlam ve pürüzsüzdür. Yeni nesil kollagen aşısı, kozmetik tıbbın ve yaşlanma karşıtı tedavilerin temel taşı olan kollajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarır. Bu aşı maddesi güvenlidir ve yan etkilere neden olmaz aynı zamanda mükemmel sonuçlar verir.

İğnelerin batırıldığı yerlerde kişinin cilt hassasiyetine göre hafif kızarıklık, şişme, kaşıntı ya da yanma olabilir. Bunların hepsi geçici olup, kaygılanılacak bir durum söz konusu değildir. İşlemden 1-2 dakika veya en fazla 3-5 gün içinde kendiliğinden geçecektir.

Kollajen aşısı, derinin parlaklık, elastikiyet, kırışıklık ve yeniden yapılanmasını sağlaması açısından çok tercih edilen bir uygulamadır. Bilindiği gibi kollajen cilde sağlamlık ve esneklik kazandıran temel yapı taşıdır. Cilt altına verildiğinde, fibroblastlar uyarılarak yeni kollajen üretiminin sağlanmasını tetikler. Fibroblastların uyarılması, hyalüronik asit üretiminin de artışını sağlar. Böylece cilt yeniden yapılanmaya başlayarak, parlaklık, gençlik, elastikiyet ve kırışıklıkların ve akne izlerinin de azalması sağlanır. Yaşlanmaya bağlı belirtilere karşı son derece etkili bir yöntemdir. Kısacası cilt ve altı onarılarak, yenilenir ve doğal görünümüne döndürülür. Bu aşının avantajları, uzun süreli etkiye sahip olması, sonuçlarının ve kullanımının güvenli olmasıdır. Ayrıca diğer uygulamalara kıyasla hem düşük maliyetli hem de daha kolay bir uygulamadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara