Kollajen aşısı isminden de anlaşıldığı üzere cildimizin temel yapıtaşlarından biri olan kollajenleri artırmaya yönelik yapılan bir tedavi çeşitidir. Kollajenler cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleridir. İnsan derisinde hakim olan kollajen formunun %80’ i kollajen tip I ve %20 si kollajen tip III dür. Kollajen sayesinde cilt esnek sağlam ve pürüzsüzdür. Yeni nesil kollagen aşısı, kozmetik tıbbın ve yaşlanma karşıtı tedavilerin temel taşı olan kollajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarır. Bu aşı maddesi güvenlidir ve yan etkilere neden olmaz aynı zamanda mükemmel sonuçlar verir.

İğnelerin batırıldığı yerlerde kişinin cilt hassasiyetine göre hafif kızarıklık, şişme, kaşıntı ya da yanma olabilir. Bunların hepsi geçici olup, kaygılanılacak bir durum söz konusu değildir. İşlemden 1-2 dakika veya en fazla 3-5 gün içinde kendiliğinden geçecektir.

Kollajen aşısı, derinin parlaklık, elastikiyet, kırışıklık ve yeniden yapılanmasını sağlaması açısından çok tercih edilen bir uygulamadır. Bilindiği gibi kollajen cilde sağlamlık ve esneklik kazandıran temel yapı taşıdır. Cilt altına verildiğinde, fibroblastlar uyarılarak yeni kollajen üretiminin sağlanmasını tetikler. Fibroblastların uyarılması, hyalüronik asit üretiminin de artışını sağlar. Böylece cilt yeniden yapılanmaya başlayarak, parlaklık, gençlik, elastikiyet ve kırışıklıkların ve akne izlerinin de azalması sağlanır. Yaşlanmaya bağlı belirtilere karşı son derece etkili bir yöntemdir. Kısacası cilt ve altı onarılarak, yenilenir ve doğal görünümüne döndürülür. Bu aşının avantajları, uzun süreli etkiye sahip olması, sonuçlarının ve kullanımının güvenli olmasıdır. Ayrıca diğer uygulamalara kıyasla hem düşük maliyetli hem de daha kolay bir uygulamadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara